• wt.. gru 5th, 2023

  Olis Robotics pozyskała 4,1 miliona dolarów do dalszego rozwoju technologii zdalnego monitorowania i kontrolowania robotów przemysłowych.

  Olis Robotics pozyskała 4,1 miliona dolarów do dalszego rozwoju technologii zdalnego monitorowania i kontrolowania robotów przemysłowych.

  Olis Robotics oferuje urządzenie Olis Connect typu plug-and-play, które umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie i zarządzanie swoją automatyzacją z dowolnego urządzenia obsługującego przeglądarkę internetową. Po zainstalowaniu urządzenia i skonfigurowaniu zdalnego dostępu, użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o wszelkich problemach z robotem poprzez bezpieczne połączenie z urządzeniem, bez konieczności łączenia się z chmurą. System umożliwia również zdalne wykonywanie czynności naprawczych, takich jak zwolnienie chwytaka robota z części lub przeniesienie go z pozycji błędu.
  System zawiera trzy kamery, które zapewniają monitorowanie całej komórki o niskiej opóźnieniu, umożliwiając ciągłe pomiar kluczowych wskaźników wydajności i natychmiastową odtwarzanie wideo na żądanie.
  Jedną z kluczowych cech systemu Olis Robotics jest zapewnienie zdalnego dostępu bez naruszania istniejących uprawnień i ograniczeń dotyczących bezpieczeństwa robota. Oznacza to, że system zawsze przestrzega ustawień dotyczących prędkości, przyspieszenia oraz limitów stawów robota w czasie, gdy jest pod zdalną kontrolą.
  Z tym nowym finansowaniem, Olis Robotics planuje dalsze ulepszanie swojej technologii i poszerzenie jej zastosowań w sektorze robotyki przemysłowej.