• niedz.. paź 1st, 2023

  NYPD uruchamia program pilotażowy wprowadzający drony na miejsca przestępstw

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  NYPD uruchamia program pilotażowy wprowadzający drony na miejsca przestępstw

  NYPD planuje uruchomić program pilotażowy, który wprowadzi drony na miejsca przestępstw w różnych lokalizacjach w pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Jak ujawnił Chief of Patrol John Chell w wywiadzie dla WPIX, drony te zostaną wykorzystane wraz z istniejącą już technologią ShotSpotter.

  Decyzja o inkorporacji dronów do dochodzeń w miejscu przestępstwa wynikła z wizyty, którą burmistrz Eric Adams złożył w Izraelu, podczas której odwiedził ich Narodową Akademię Policji. Towarzyszyli mu asystent komisarza Kaz Daughtry i pierwszy zastępca komisarza Tania Kinsella.
  Burmistrz Adams uważa, że połączenie dronów z policjantami na motocyklach NYPD znacznie skróci czasy reakcji w sytuacjach awaryjnych. Integracja tej technologii umożliwi bardziej efektywne prowadzenie dochodzeń w miejscu przestępstwa.

  Drony mają pomóc organom ścigania na wiele sposobów. Mogą dostarczyć nagrania z powietrza i bieżącego monitorowania miejsc przestępstw, pomagając policjantom gromadzić istotne dowody i zdobywać kompleksowe zrozumienie sytuacji. W połączeniu z technologią ShotSpotter, która wykrywa i lokalizuje wystrzały, drony mogą przyspieszyć proces identyfikowania podejrzanych i zabezpieczania miejsca przestępstwa.

  Program pilotażowy dronów ma na celu wzmocnienie zdolności do zwalczania przestępczości w mieście i poprawę bezpieczeństwa publicznego. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii NYPD stawia sobie za cel pozostanie na czele służb policyjnych i zapewnienie szybkiego rozwiązania przestępstw w całym Nowym Jorku.