• niedz.. paź 1st, 2023

  Petrol Chemicals industry in North Dakota experiences positive growth

  Petrol Chemicals industry in North Dakota experiences positive growth

  W czerwcu przemysł petrochemiczny w Dakocie Północnej odnotował najbardziej udany miesiąc od dwóch i pół roku, z 3% wzrostem produkcji ropy naftowej. Według ostatnio opublikowanych danych, wydobycie gazu ziemnego w tym stanie również wzrosło o 3%.

  Dakota Północna, trzeci co do wielkości producent ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, po Teksasie i Nowym Meksyku, w czerwcu osiągnęła dzienną produkcję ropy na poziomie 1,17 miliona baryłek. Był to najwyższy miesięczny wynik od grudnia 2020 roku. Należy jednak zauważyć, że jest to wciąż poniżej rekordowego poziomu produkcji tego stanu, który wynosił 1,52 miliona baryłek dziennie w listopadzie 2019 roku.

  Mimo że nie osiągnięto dotychczasowych szczytów, czerwiec jest najlepszym miesięcznym okresem produkcji w Dakocie Północnej od końca 2020 roku. Ten pozytywny trend jest obiecującym sygnałem dla przemysłu petrochemicznego tego stanu.

  Wzrost produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego w Dakocie Północnej został przyjęty z zadowoleniem przez ekspertów branżowych. Lynn Helms, szef departamentu zasobów mineralnych Dakoty Północnej, wyraził optymizm wobec tych danych, zaznaczając, że są one rzeczywiście dobrą wiadomością dla branży.

  Ogólnie wzrost produkcji ropy i gazu ziemnego w Dakocie Północnej w czerwcu wskazuje na pozytywny rozwój przemysłu petrochemicznego tego stanu. Chociaż jeszcze nie osiągnął poprzednich szczytów, ostatnie liczby sugerują krok we właściwym kierunku.