• pt.. wrz 22nd, 2023

  Nokia G42 5G: Nowy smartfon z ekologicznym designem i atrakcyjną ceną

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Nokia G42 5G: Nowy smartfon z ekologicznym designem i atrakcyjną ceną

  Nokia niedawno zaprezentowała swój najnowszy telefon 5G – Nokia G42 5G – jako część rozwijającej się serii G w Indiach. Wyceniony na 12 599 Rs, ten smartfon ma przyciągnąć konsumentów swoim ekologicznym designem, konkurencyjną ceną i imponującymi specyfikacjami.

  Nokia G42 5G posiada 6,56-calowy wyświetlacz HD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz, zapewniając użytkownikom dynamiczne wrażenia wizualne. Ekran jest chroniony przez szkło Corning Gorilla Glass 3 i ma szczytową jasność 560 nitów. Dzięki smukłej konstrukcji o grubości 8,55 mm i lekkiej wadze 193 gramów, telefon jest wygodny w trzymaniu i użytkowaniu.

  Pod maską Nokia G42 5G napędza chipset Qualcomm Snapdragon 480+, zapewniający płynną i wydajną pracę. Posiada 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 1 TB za pomocą slotu na kartę microSD. Warto zaznaczyć, że telefon wykonany jest z około 65 procent plastiku z recyklingu, co pokazuje zaangażowanie Nokii w zrównoważony rozwój.

  Działa na czystym systemie Android 13, który jest wolny od dodatkowego oprogramowania. Nokia gwarantuje dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego oraz trzy lata aktualizacji zabezpieczeń dla tego urządzenia. Telefon posiada także imponujący aparat, z potrójnym systemem kamery tylniej składającym się z głównego sensora 50 MP, czujnika głębi 2 MP i czujnika makro 2 MP. Na froncie znajduje się 8-megapikselowy aparat z autofokusem do robienia selfie i prowadzenia wideorozmów.

  Aby utrzymać telefon zasilonym przez cały dzień, Nokia zaopatrzyła go w baterię o pojemności 5000 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie o mocy 20 W zgodne z standardami QC 3.0 i PD 3.0.

  Dzięki konkurencyjnej cenie, ekologicznemu designowi i imponującym specyfikacjom, Nokia G42 5G ma na celu przyciągnięcie konsumentów poszukujących niezawodnego i przystępnego cenowo smartfona 5G.