• niedz.. paź 1st, 2023

  Nowa aktualizacja No Man’s Sky – Echoes!

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Nowa aktualizacja No Man’s Sky – Echoes!

  No Man’s Sky udostępniło swoją najnowszą aktualizację, wersję 4.45 (wersja 4.045 na PS5), wprowadzającą wiele poprawek i ulepszeń do gry. Aktualizacja ta, znana jako aktualizacja tytułowa Echoes, rozwiązuje różne problemy, które pojawiły się w poprzednich aktualizacjach.

  Jedną z istotnych poprawek jest naprawienie rzadkiego problemu, który powodował brak postępu misji „A Leap in the Dark” po otwarciu portalu. Inny rzadki problem, który uniemożliwiał prawidłowe rozpoczęcie ścieżki Artemis po konwersji zapisu z trybu Expedycja, również został rozwiązany. Gracze teraz mogą spodziewać się zobaczenia zakończającego rozdziału misji „Under a Rebel Star” w katalogu historii, ponieważ naprawiono wcześniejszy problem uniemożliwiający jej wyświetlanie.

  Autophage teraz oferuje lepsze nagrody za praktykowanie umiejętności językowych, a związane z tym problemy z nagrodami również zostały rozwiązane. Dodatkowo, rozwiązano problemy z wyświetlaniem tekstu Autophage w katalogu historii. Dziennik misji teraz pokazuje rozbudowaną listę zakończonych celów dla lepszego śledzenia postępów.

  Wiele problemów związanych z misjami zostało naprawionych, takich jak kierowanie graczy do nieistniejących rdzeni stacji w porzuconych systemach i wyświetlanie niewłaściwych dialogów w misji „They Who Returned”. Problemy z zaprowadzeniem graczy do wraków statków bez statków również zostały rozwiązane.

  Pod względem rozgrywki gracze nie mogą już niszczyć skrzyń z ładunkami i dział obronnych na swoich własnych frachtowcach. Kamień milowy frakcji Outlaw za zabijanie handlarzy został zastąpiony kamieniem milowym za rabowanie frachtowców. Myśliwce AI wokół dużych statków teraz zachowują się lepiej, a gracze już nie umierają nagle z braku tlenu na powierzchni planet.

  Wprowadzono również optymalizacje i poprawki renderyngowe, w tym naprawy błędów wizualnych, optymalizację wydajności renderingu dla instancji, ulepszenia renderingu gwiazd oraz optymalizacje pamięci dla wersji Nintendo Switch.

  Aktualizacja rozwiązuje również różne problemy związane z awariami, w tym awarie związane z generacją proceduralną tekstur, zarządzaniem pamięcią, pamięcią graficzną na PC oraz konkretnymi kartami graficznymi AMD na PC.

  Dzięki tym poprawkom i ulepszeniom gracze mogą spodziewać się płynniejszego i bardziej przyjemnego doświadczenia w No Man’s Sky.