• czw.. wrz 28th, 2023

  NLC India podpisuje umowę na dostawę 300 MW energii słonecznej w Ramji w stanie Radżastan

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  NLC India podpisuje umowę na dostawę 300 MW energii słonecznej w Ramji w stanie Radżastan

  NLC India, państwowe przedsiębiorstwo, ogłosiło zawarcie umowy z Rajasthan Urja Vikas Nigam (RUVNL) w celu dostarczenia 300 MW energii słonecznej w ramach programu CPSU. Firma zabezpieczyła 510 MW mocy projektu słonecznego w ramach Tranche-III, Fazy II programu CPSU, a obecnie projekt jest realizowany w Barsingsar, dystrykcie Bikaner, w Radżastanie.

  Umowa o wykorzystanie energii (PUA) na 300 MW projektu słonecznego została podpisana między NLC India a RUVNL 17 sierpnia w Jaipurze, gwarantując dostawę energii słonecznej do stanu przez kolejne 25 lat. Ten projekt pomoże Radżastanowi osiągnąć cele zobowiązań w zakresie zakupu energii odnawialnej i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 0,726 mln ton rocznie.

  NLC India, z siedzibą w Tamilnadu, obecnie posiada 1421 MW mocy w zakresie energii odnawialnej i w ramach swojego planu korporacyjnego zamierza osiągnąć moc 6031 MW do 2030 roku. Projekt w Radżastanie będzie generował około 750 mln jednostek energii rocznie, które w całości będą dostarczane do stanu.

  To przedsięwzięcie po raz pierwszy oznacza rozszerzenie mocy słonecznej NLC India poza granicami Tamilnadu, gdzie obecnie ma moc 1,40 GW. Umowę na realizację projektu w zakresie inżynierii, dostaw i budowy (EPC) otrzymała Tata Power Solar Systems w drodze przetargu.