• wt.. gru 5th, 2023

  Samsung zakończy wsparcie dla aplikacji Steam Link na swoich telewizorach

  ByAndrzej Parafianowicz

  lis 20, 2023
  Samsung zakończy wsparcie dla aplikacji Steam Link na swoich telewizorach

  Samsung niedawno ogłosił, że zakończy wsparcie dla aplikacji Steam Link na swoich telewizorach po 30 listopada 2023 roku. Ta decyzja wynika z przesunięcia uwagi Samsunga na usługi gier w chmurze, takie jak te oferowane przez Xbox i Nvidia GeForce Now, za pośrednictwem platformy Gaming Hub.

  Aplikacja Steam Link, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie gier PC z biblioteki Steam na inne urządzenia, była dostępna na telewizorach Samsunga od 2017 roku. Jednak użytkownicy zgłaszali rozbieżne doświadczenia związane z aplikacją na telewizorach Samsunga, łącznie z problemami z funkcjonalnością kontrolera i zacinaniem się przy przesyłaniu w wyższych rozdzielczościach.

  Podczas gdy aplikacja Steam Link była postrzegana jako potencjalna alternatywa dla dongla Steam Link, który został wycofany w 2018 roku, niektórzy użytkownicy uważają ją za niestabilną i dotkniętą problemami z latencją. Na przykład moja koleżanka Jess Weatherbed podzieliła się swoimi doświadczeniami z telewizorem Philips OLED opartym na systemie Android, gdzie aplikacja często się zawiesza, wyłącza i ma opóźnienie w reakcji.

  Mimo że Samsung kończy wsparcie dla aplikacji Steam Link na swoich telewizorach, użytkownicy nadal będą mogli korzystać z aplikacji na innych platformach, takich jak Apple TV i sprzęt z systemem Android, w tym Nvidia Shield i Amazon Fire TV.

  Cała ta decyzja Samsunga odzwierciedla zmieniający się krajobraz gier komputerowych i skupienie się firmy na usługach gier w chmurze. Chociaż aplikacja Steam Link mogła być wygodnym rozwiązaniem dla niektórych, jej ograniczenia i niewłaściwa wydajność na telewizorach Samsunga ostatecznie doprowadziły do tej decyzji.

  Najczęściej zadawane pytania

  Pytanie: Czy po 30 listopada 2023 roku będę nadal mógł korzystać z aplikacji Steam Link na moim telewizorze Samsung?

  Odpowiedź: Nie, Samsung przestanie wspierać aplikację Steam Link na swoich telewizorach po tej dacie.

  Pytanie: Czy istnieją jakieś alternatywy dla aplikacji Steam Link do przesyłania gier PC?

  Odpowiedź: Tak, użytkownicy wciąż mogą korzystać z aplikacji Steam Link na Apple TV i sprzęcie z systemem Android, takim jak Nvidia Shield i Amazon Fire TV.

  Pytanie: Dlaczego Samsung kończy wsparcie dla aplikacji Steam Link?

  Odpowiedź: Samsung skupia się na usługach gier w chmurze poprzez platformę Gaming Hub, co doprowadziło do decyzji o zaprzestaniu wsparcia dla aplikacji Steam Link na swoich telewizorach.

  Pytanie: Jakie problemy zgłaszali użytkownicy związane z aplikacją Steam Link na telewizorach Samsunga?

  Odpowiedź: Użytkownicy zgłaszali problemy z funkcjonalnością kontrolera, zawieszaniem się przy przesyłaniu w wyższych rozdzielczościach oraz ogólnymi problemami z latencją.