• pt.. wrz 22nd, 2023

  Sam Larry składa petycję przeciwko Mohbad, oskarżając go o naruszenie kontraktu

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Sam Larry składa petycję przeciwko Mohbad, oskarżając go o naruszenie kontraktu

  Kontrpetycję złożył promotor muzyczny Samson Balogun, znany jako Sam Larry, przeciwko zmarłemu piosenkarzowi Promise Oladimeji, popularnie znanemu jako Mohbad. Kontrpetycja dotyczy naruszenia umowy o wartości 7,5 miliona nairów, które miało miejsce w 2022 roku. Według The PUNCH, petycja została złożona 1 sierpnia 2023 roku.
  Petycja Sama Larry’ego, otrzymana i opieczętowana przez Annex w Lagos, Departament Śledztw Kryminalnych, 7 sierpnia, została napisana w imieniu Sama Larry’ego przez kancelarię prawną Ibukun Olu-Jacobs & Co. W petycji Sam Larry oskarża Mohbada o uzyskanie pieniędzy podstępem, naruszenie zaufania, zniesławienie i podawanie fałszywych informacji policji.
  W petycji szczegółowo opisano umowę zawartą w lutym 2022 roku, w której Mohbad został zatrudniony do występu na prywatnej imprezie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mohbad otrzymał 2 miliony nairów oraz pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania, co łącznie wynosiło 7,5 miliona nairów. Jednak Mohbad nie pojawił się i nie wystąpił na imprezie, powodując straty finansowe oraz szkodę dla reputacji Sama Larry’ego.
  Po zgłoszeniu wniosku o zwrot pieniędzy, Sam Larry twierdzi, że Mohbad odpowiedział obraźliwościami, groźbami oraz w końcu złożył odrębną petycję przeciwko Sam Larry’emu. W petycji Mohbad oskarżył Sama Larry’ego i innych o nielegalne posiadanie broni, groźby wobec życia, szkody materialne, napad z bronią w ręku i napaść.
  Adwokat Sama Larry’ego argumentuje, że petycja Mohbada jest próbą zastraszenia i uniemożliwienia Sama Larry’emu odzyskania swoich pieniędzy oraz zniesławienia jego reputacji. Zażądali oni dokładnego i bezstronnego śledztwa w sprawie tych zarzutów.
  Lagos Annex, Departament Śledztw Kryminalnych potwierdziło otrzymanie obu petycji i wezwało Sama Larry’ego i innych do przesłuchania. Jednak Mohbad nie stawił się, aby obronić swoją sprawę ani dostarczyć dowodów na poparcie swoich twierdzeń.