• pt.. wrz 22nd, 2023

  Mercedes-Benz utrzymuje stabilne ceny pojazdów elektrycznych

  Mercedes-Benz utrzymuje stabilne ceny pojazdów elektrycznych

  Ola Källenius, CEO Mercedes-Benz, oświadczył, że luksusowy producent samochodów nie będzie podążać za trendem dostosowywania cen pojazdów elektrycznych (EV) w oparciu o popyt na rynku, w przeciwieństwie do Tesli czy Forda. Källenius podkreślił, że stabilność cen jest priorytetem dla Mercedes-Benz, aby zapewnić trwałość i wartość rezydualną ich pojazdów.

  Pomimo stojących przed nimi wyzwań ekonomicznych, takich jak inflacja i podwyżki stóp procentowych, Källenius nadal jest zobowiązany do osiągnięcia celu firmy polegającego na osiągnięciu zerowych emisji do 2039 roku. Mercedes-Benz agresywnie wprowadza na rynek nowe modele elektryczne, takie jak EQE i EQS, jednocześnie oferując hybrydy. Jednak obecny stan światowej gospodarki stwarza trudności w procesie przejścia dla producenta samochodów.

  Källenius zauważył, że inwestowanie miliardów w elektryfikację i inne postępy w branży motoryzacyjnej staje się trudniejsze w czasach spowolnienia gospodarczego. Mercedes-Benz widzi wprowadzanie nowych produktów na rozwijających się rynkach jako sposób generowania dochodu i rekompensowania kosztów inwestycji. Jednak rynek chiński, który miał dostarczyć możliwości wzrostu, okazał się stosunkowo płaski. Källenius wyjaśnił, że poruszanie się na takim rynku wymaga ostrożnych decyzji producentów samochodów.

  Mercedes-Benz dąży do utrzymania stabilności cen i zapewnienia satysfakcji klientów, oferując elastyczność w procesie produkcji. Firma ma zdolność do produkcji zarówno pojazdów elektrycznych, jak i spalinowych na tych samych liniach montażowych, co pozwala jej dostosować się do popytu na rynku. Pomimo tej elastyczności, Mercedes-Benz zobowiązał się do znacznego zwiększenia elektryfikacji w swoich planach na przyszłość.

  Poza stabilnością cen, Mercedes-Benz podjął decyzję o przyjęciu Północnoamerykańskiego Standardu Ładowania (NACS) zamiast obecnego globalnego standardu Combined Charging System (CCS) do ładowania pojazdów elektrycznych. Källenius uważa, że przyjęcie standardu wybranego przez Teslę przyniesie pewność klientom. W krótkim okresie oba standardy, CCS i NACS, będą istnieć obok siebie na rynku amerykańskim, a Mercedes-Benz będzie wspierał oba standardy w swojej nadchodzącej sieci ładowania skoncentrowanej na luksusowym segmencie.

  Podsumowując, Mercedes-Benz koncentruje się na osiągnięciu celu mobilności bezemisyjnej poprzez zapewnienie stabilności cen, elastyczności produkcji i dostosowanie się do północnoamerykańskiego standardu ładowania.