• pt.. wrz 22nd, 2023

  Mayfield zwyciężyło 2-1 z Notre Dame-Cathedral Latin w niedawno rozegranym meczu piłki nożnej

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Mayfield zwyciężyło 2-1 z Notre Dame-Cathedral Latin w niedawno rozegranym meczu piłki nożnej

  Mayfield odniósł zwycięstwo 2-1 nad Notre Dame-Cathedral Latin w niedawnym meczu piłki nożnej. Choć gra nie była arcydziełem, to była solidna wystawa, która przyniosła pozytywny rezultat dla Wildcats. Mary Isabella zdobyła oba gole dla Mayfield, w tym zwycięskiego w 63. minucie.

  Wildcats pokazywali ofensywny potencjał przez cały mecz, chociaż mieli pewne problemy z utrzymaniem dobrego poziomu gry. Trener Mayfield, Ivica Miljak, uznaje, że nie każdy mecz będzie perfekcyjny, ale liczy się wynik. Podkreślił on także wagę budowania impetu i pracę nad ich stylem gry na początku sezonu.

  Zwycięskiego gola Isabelli strzeliła jednym dotknięciem piłki z lewej flanki. Wybrała precyzję zamiast siły i umieściła piłkę w boczną siatkę bramki. Isabella już w 18. minucie dała Mayfield prowadzenie 1-0. Jednak Lions odpowiedzieli golem w 25. minucie, wyrównując wynik.

  Obie drużyny miały liczne okazje do strzelenia gola w trakcie meczu, przybliżając się do skuteczności zarówno Sofia Leffler z Mayfield, jak i Macey Beers z NDCL. Ostatecznie to drugi gol Isabelli zapewnił zwycięstwo Mayfield.

  Choć gra mogła być nieco chaotyczna, to Isabella uważa, że w miarę postępów sezonu i wzmacniania więzi w zespole, ich występy poprawią się, a gra będzie wyglądać lepiej.

  Trener NDCL, Rick Sirl, wyraził swoje rozczarowanie występem swojego zespołu, wymieniając przemyslanie i stres wywołany przez siebie jako czynniki, które wpłynęły na ich grę. Pomimo porażki, Sirl uważa to za doświadczenie, z którego jego zespół będzie mógł się rozwinąć.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat meczu i aspiracji Mayfield na ten sezon, śledź News-Herald.com oraz drukowaną edycję.