• pt.. wrz 22nd, 2023

  Rola technologii satelitarnej w utrzymaniu łączności w trudnych warunkach

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Rola technologii satelitarnej w utrzymaniu łączności w trudnych warunkach

  W ostatnim czasie pożary lasów na Maui i Wielkiej Wyspie oraz skutki huraganu Dora spowodowały awarie sieci komunikacyjnych. Sklep Satellite Phone Store podkreśla kluczową rolę technologii satelitarnej w utrzymaniu ważnych łączności. Pożary sparaliżowały szpitale, wyłączyły usługi telefonii alarmowej 9-1-1 i zakłóciły łączność telefoniczną poprzez uszkodzone wieże telekomunikacyjne. Taki brak komunikacji może mieć katastrofalne skutki, nie tylko na Hawajach, ale również w każdej regionie narażonej na katastrofy.

  CEO Satellite Phone Store, Marlos Barbosa, podkreśla potrzebę niezawodnej komunikacji w takich tragicznych okolicznościach. Zwraca uwagę, że „kiedy tradycyjne sieci komunikacyjne zawodzą, życie jest zagrożone”. Firma podejmuje natychmiastowe działania w celu wsparcia dotkniętych obszarów, dostarczając telefony satelitarne i odpowiednie wyposażenie tym, którzy tego potrzebują.

  Sklep Satellite Phone Store oferuje szeroki zakres rozwiązań komunikacji satelitarnej, które zostały zaprojektowane tak, aby działać niezależnie od sieci naziemnych. Urządzenia te mogą stanowić ostatnią deskę ratunku w obszarach, gdzie wieże telekomunikacyjne są uszkodzone i ludzie nie mają możliwości wezwać pomocy. Barbosa ostrzega, że tradycyjne sieci komunikacyjne są podatne na awarie, a sytuacja na Maui jest przerażającym przykładem konsekwencji, jakie mogą wyniknąć.

  Biorąc pod uwagę coraz częstsze występowanie klęsk żywiołowych w Stanach Zjednoczonych, Satellite Phone Store podjął misję edukowania społeczeństwa i agencji rządowych na temat istotności posiadania niezawodnej komunikacji satelitarnej w ramach planu gotowości na sytuacje awaryjne.

  Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Satellite Phone Store, aby dowiedzieć się więcej o ich rozwiązaniach komunikacyjnych.