• czw.. wrz 21st, 2023

  Mastodon Design otrzymuje umowę na rozwój mobilnej wersji systemu TLS BCT dla US Army

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Mastodon Design otrzymuje umowę na rozwój mobilnej wersji systemu TLS BCT dla US Army

  Mastodon Design, firma zależna od CACI International, otrzymała umowę na rozwój i demonstrację mobilnej wersji systemu Terrestrial Layer System-Brigade Combat Team (TLS BCT) dla United States Army. System TLS BCT jest zamontowany na pojazdach taktycznych i dostarcza zintegrowane rozwiązania do działań w obszarze działań elektronicznych, wywiadu sygnałowego oraz cybernetycznych w celu wsparcia operacji w wielu dziedzinach.

  Mobilna wersja TLS BCT Manpack ma za zadanie uzupełnić istniejącą rodzinę systemów TLS, w tym TLS Echelons Above Brigade. Wykorzystuje podejście zintegrowanych i otwartych systemów w celu radzenia sobie z dynamicznymi zagrożeniami. Kenneth Strayer, kierownik projektu EW i cybernetyki dla Armii, stwierdził, że TLS BCT Manpack wzmocni zdolności Armii do działania wobec ewoluujących zagrożeń.

  Faza budowy prototypu i demonstracji programu TLS BCT Manpack ma wartość 1,5 miliona dolarów i potrwa dziewięć miesięcy. W tej fazie zostanie opracowana i przetestowana mobilna wersja systemu TLS BCT, aby zapewnić jej skuteczność i kompatybilność z istniejącymi systemami.

  Mastodon Design, jako firma zależna od CACI International, wnosi swoje doświadczenie w dziedzinie działań elektronicznych, wywiadu sygnałowego i cybernetycznych do opracowania TLS BCT Manpack. CACI International jest wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla misji bezpieczeństwa narodowego i transformacji rządu.

  TLS BCT Manpack odegra kluczową rolę w wzmocnieniu zdolności Armii do prowadzenia operacji w wielu dziedzinach poprzez dostarczanie zintegrowanych rozwiązań w dziedzinie działań elektronicznych, wywiadu sygnałowego i cybernetycznych na platformie zamontowanej na pojazdach taktycznych. Umożliwi to Armii skuteczne reagowanie i przeciwdziałanie ewoluującym zagrożeniom w szybko zmieniającym się środowisku operacyjnym.