• czw.. wrz 28th, 2023

  Mahindra & Mahindra zapowiada wprowadzenie wersji elektrycznych swoich istniejących modeli

  Mahindra & Mahindra zapowiada wprowadzenie wersji elektrycznych swoich istniejących modeli

  Mahindra & Mahindra ogłosiła swoje plany dotyczące wprowadzenia wersji elektrycznych wszystkich swoich istniejących modeli wyposażonych w silniki spalinowe. Firma potwierdziła, że ta inicjatywa obejmie popularne modele, takie jak Bolero, Thar i Scorpio, chociaż nie podano konkretnego harmonogramu.

  Indyjski producent samochodów ma na celu wzmocnienie swojej obecności na rynku pojazdów elektrycznych w Indiach, oferując elektryczne wersje swoich flagowych modeli. Obecnie Mahindra oferuje model XUV400 na indyjskim rynku i planuje wprowadzić modele z serii BE. Firma zamierza sprzedawać zarówno silniki spalinowe, jak i elektryczne warianty każdego modelu, ale pod innymi portfelami. Elektryczne pojazdy będą klasyfikowane jako Born Electric Vehicles.

  Elektryczne wersje modeli Bolero, Thar, Scorpio i XUV będą oznaczane odpowiednio jako Bolero.e, Thar.e, Scorpio.e i XUV.e. Mahindra uważa, że ​​te modele będą przyciągać klientów o świadomości ekologicznej, którym zależy na stylowym stylu życia.

  W dodatku do tej zapowiedzi, Mahindra ujawniła, że ​​zajmujący się muzyką reżyser dźwięku, laureat Oscara, AR Rahman, będzie odpowiedzialny za projektowanie i budowę dźwięków, które będą prezentowane w ich nadchodzących, całkowicie elektrycznych modelach.

  Wcześniej, w sierpniu 2022 roku, Mahindra & Mahindra zaprezentowała zapowiedź swoich nadchodzących pojazdów elektrycznych podczas wydarzenia zorganizowanego w Wielkiej Brytanii. Producent samochodów przedstawił swoje nowe platformy EV, które będą stanowiły podstawę dla modeli SUV elektrycznych opartych na Thar, XUV, Bolero i Scorpio.

  Dziś Mahindra ujawni koncepcyjną wersję Thar.e, elektrycznego wariantu swojego flagowego SUV-a terenowego, w Kapsztadzie. Obraz teaserowy pokazywał projekt tylnego światła, sugerując, że ogólny język designu Thar prawdopodobnie pozostanie spójny, jednocześnie wprowadzając kilka funkcji specyficznych dla pojazdów elektrycznych.

  Przewiduje się, że Mahindra będzie modyfikować istniejącą platformę Thar w celu dostosowania do akumulatorów i silników elektrycznych, lub opracuje zupełnie nową, dedykowaną platformę elektryczną dla modelu Thar.e.