• pt.. wrz 22nd, 2023

  Long Wave otrzymuje 7-letni kontrakt wart 112,6 miliona dolarów od Sił Powietrznych USA

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Long Wave otrzymuje 7-letni kontrakt wart 112,6 miliona dolarów od Sił Powietrznych USA

  Long Wave, firma inżynieryjna z siedzibą w Oklahoma City, otrzymała 7-letni, 112,6 milionowy kontrakt od Sił Powietrznych USA. Przedmiotem kontraktu jest świadczenie usług utrzymania programowego oraz działań instalacyjnych w ramach wsparcia systemu globalnej komunikacji HF-GCS APS III (High Frequency Global Communications System – Antenna Program Support III, IDIQ).

  Zgodnie z umową, Long Wave będzie odpowiedzialna za wsparcie mocnych anten i podsystemów antenowych o wysokiej częstotliwości, wykorzystywanych w wojskowej komunikacji dowodzenia i kontroli. Obejmuje to przeprowadzanie prac konserwacyjnych oraz działań instalacyjnych na różnych amerykańskich i międzynarodowych instalacjach, takich jak Joint Base Andrews w Maryland, Ascension Island Auxiliary Field, Royal Air Force Croughton, Diego Garcia, JB Elmendorf-Richardson w Alasce i Offutt Air Force Base w stanie Nebraska.

  Kontrakt jest zarządzany przez Air Force Life Cycle Management Center, zlokalizowany w bazie Tinker AFB w Oklahomie, i będzie obowiązywał do 19 września 2030 roku.

  Long Wave, małe przedsiębiorstwo kontraktowe obronne, zostało wybrane do realizacji umowy o stałej cenie na podstawie procesu przetargowego. Firma specjalizuje się w inżynierii, konserwacji i montażu wież i anten, instalacji oprogramowania i sprzętu, obsłudze i konserwacji obiektów, symulacji i szkoleniach, a także w usługach zarządzania programem. Współpracuje z wojskiem od 1995 roku.

  Przyznanie tego kontraktu podkreśla wiedzę i umiejętności Long Wave w zapewnianiu kluczowego wsparcia dla systemów komunikacyjnych Sił Powietrznych USA. Firma odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu niezawodności i funkcjonalności mocnych anten o wysokiej częstotliwości, które są niezbędne dla operacji dowodzenia i kontroli wojskowej.

  Ogólnie rzecz biorąc, ten kontrakt przyczyni się do wzmocnienia zdolności komunikacyjnych wojska oraz utrzymania gotowości Sił Powietrznych USA.