• pt.. wrz 22nd, 2023

  Lenovo pracuje nad własnym przenośnym komputerem do gier 'Legion Go’

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Lenovo pracuje nad własnym przenośnym komputerem do gier 'Legion Go’

  Lenovo rzekomo pracuje nad własnym przenośnym komputerem do gier o nazwie 'Legion Go’, który ma na celu zapewnienie wysokiej jakości doświadczenia w grach na platformie Windows. Wyciekły zdjęcia tego urządzenia, które pojawiły się w sieci, co daje nam pewne pojęcie o tym, czego mogą się spodziewać gracze.

  Projekt Legion Go wydaje się być inspirowany modelem Steam Deck marki Valve i Asus ROG Ally, przy czym zauważalne są podobieństwa do popularnej konsoli Nintendo Switch. Urządzenie ma osiemcalowy ekran i jest wyposażone w dwa oddzielne gamepady, podobne do kontrolerów Joy-Con w Switchu.

  Kontrolery Legion Go łączą cechy zarówno płaskich, odpinanych Joy-Conów z Switcha, jak i wyprofilowanych uchwytów kontrolerów Steam Deck. Prawy kontroler zawiera touchpad, a na tylnej stronie znaleziono kółko, dodając elementu dotykowego. Możliwość odłączania kontrolerów rodzi spekulacje, że ekran może również być dotykowy.

  W odróżnieniu od Asus ROG Ally, który skupił się na lekkiej konstrukcji kosztem czasu pracy baterii, Lenovo wydaje się przyjąć inną strategię. Legion Go wydaje się mieć bardziej masywną konstrukcję, co pozwala na większą pojemność baterii. Może to być korzystne, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na urządzenia o dłuższej autonomii baterii.

  Chociaż Lenovo nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia, firma wcześniej eksplorowała koncepcje przenośnego grania, takie jak „LaVie Mini” we współpracy z NEC na targach CES 2021 oraz system Android Legion Play. Jeśli jednak Legion Go jest rzeczywiście prawdziwym produktem, oznaczałoby to poważniejsze zaangażowanie Lenovo na rynku przenośnych urządzeń do gier.

  Mimo że wciąż czekamy na bardziej szczegółowe informacje i oficjalne potwierdzenie ze strony Lenovo, będziemy Was informować o wszelkich nowych wiadomościach dotyczących Legion Go.