• wt.. gru 5th, 2023

  Lamborghini prezentuje teaser pierwszego samochodu elektrycznego

  Lamborghini prezentuje teaser pierwszego samochodu elektrycznego

  Producent samochodów z Włoch, Lamborghini, opublikował obrazek zapowiedzi nadchodzącego konceptu samochodu, który może być ich pierwszym pojazdem elektrycznym. Obrazek, udostępniony na Instagramie, ukazuje sylwetkę wysokoprzejazdowego super coupe lub sedana. Choć szczegóły dotyczące układu napędowego nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, doniesienia sugerują, że ten koncept będzie zapowiedzią przejścia Lamborghini na zasilanie bateryjne. Planuje się jego światową premierę w 2028 roku.

  Pojazd ma zostać odsłonięty podczas tegorocznego Monterey Car Week w Kalifornii. Data premiery na Instagramie zgadza się z wcześniejszymi doniesieniami o prezentacji elektrycznego konceptu samochodu podczas tego wydarzenia, które odbywa się od 11 do 20 sierpnia. Według źródeł, ten konceptowy samochód będzie czteromiejscowym pojazdem z podwyższonym prześwitem, choć nie jest jasne, czy będzie miał dwie czy cztery drzwi.

  Lamborghini planuje wprowadzenie swojego pierwszego samochodu elektrycznego w 2028 roku, ale nie podano konkretnego harmonogramu, kiedy supersamochody marki w pełni przejdą na zasilanie elektryczne. Ponadto, pojawiają się plotki, że w 2029 roku zostanie wprowadzona wersja zasilana bateriami popularnego SUV-a Urus.

  Na razie nie udostępniono żadnych dalszych informacji dotyczących specyfikacji, zasięgu ani osiągów nadchodzącego pojazdu elektrycznego. Zarówno entuzjaści Lamborghini, jak i zwolennicy samochodów elektrycznych z niecierpliwością oczekują prezentacji tego konceptu podczas Monterey Car Week.