• wt.. gru 5th, 2023

  Kandao QooCam 3: Solidna kamera 360 dla fotografów i filmowców

  Kandao QooCam 3: Solidna kamera 360 dla fotografów i filmowców

  Kandao QooCam 3 to najnowszy dodatek do serii kamerek QooCam, który oferuje interesującą opcję dla fotografów i filmowców zainteresowanych kamerami 360 stopni. Chociaż nie osiąga takiej samej rozdzielczości co jej poprzednik, QooCam 8K, z powodu niedoboru układów scalonych, wciąż dostarcza imponujących rezultatów dzięki możliwości nagrywania wideo w 5,7K. Aparat charakteryzuje się poprawą w różnych aspektach, w tym jakością przetworzonych wideo w 4K, znacznym wzrostem rozdzielczości zdjęć z 20 MP do 62 MP, szybszym obiektywem o przysłonie f/1.6 i większym sensorem o wielkości 1/1,5″. Dodatkowo, ma on odporność na warunki atmosferyczne, co jest ważną cechą.

  Jeśli chodzi o design, QooCam 3 czerpie inspirację z GoPro Max, prezentując kwadratowy kształt z obiektywami umieszczonymi po obu stronach. Aparat ma przyjazny dla użytkownika interfejs, z tylnym ekranem, który pozwala użytkownikom przełączać się między widokami obiektywów. Sterowanie dotykowe jest intuicyjne i przypomina to z wcześniejszych aparatów Kandao.

  Budowa kamery jest solidna, ma odpowiednią wagę i nowoczesny design. Jednakże, pokrywa baterii może być nieco nieporęczna w użyciu. Na pozytywną stronę, QooCam 3 ma wymienną baterię, a wbudowane mikrofony oferują poprawioną jakość dźwięku. Kamera już nie ma wbudowanej pamięci, ale coraz niższe ceny kart Micro SD sprawiają, że jest to mniej problematyczne.

  Należy zwrócić uwagę, że QooCam 3 posiada możliwość wodoszczelności IP68, co stanowi znaczącą aktualizację w porównaniu do poprzedników. Kamera jest w stanie wytrzymać krótkotrwałe zanurzenie, co zostało zademonstrowane w teście wideo. Funkcja stabilizacji sześcioosiowej działa dobrze, zwłaszcza przy nagrywaniu tzw. małych planet.

  Kandao oferuje przyjazne dla użytkownika oprogramowanie dla kamery QooCam 3, wraz z dedykowaną aplikacją i narzędziem do edycji w komputerze o nazwie QooCam Studio. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom przetwarzanie wideo 360 stopni, tworzenie tzw. małych planet i wykonywanie innych standardowych zadań edycyjnych dla materiałów 360 stopni.

  Podsumowując, Kandao QooCam 3 to solidna kamera akcji 360 stopni, która oferuje dużą wartość w stosunku do swojej ceny. Chociaż może nie dorównywać rozdzielczości swojemu poprzednikowi, rekompensuje to poprawami w innych obszarach. Design, jakość wykonania, możliwości dźwiękowe i opcje oprogramowania sprawiają, że jest to ciekawy wybór dla fotografów i filmowców zainteresowanych rejestrowaniem immersyjnych treści.