• niedz.. paź 1st, 2023

  Jaguar Land Rover i Qualcomm Technologies w partnerstwie mającym na celu wprowadzenie możliwości 5G do wybranych pojazdów JLR

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Jaguar Land Rover i Qualcomm Technologies w partnerstwie mającym na celu wprowadzenie możliwości 5G do wybranych pojazdów JLR

  Jaguar Land Rover (JLR) i Qualcomm Technologies połączyły siły w partnerstwie mającym na celu zastosowanie możliwości 5G w wybranych pojazdach JLR. Wykorzystując moduł Snapdragon Auto 5G Modem-RF, JLR ma na celu poprawę luksusu i doświadczenia związanych z łącznością zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

  Integracja systemu Snapdragon Auto 5G Modem-RF umożliwi pojazdom JLR zapewnienie wydajnych i bezproblemowych doświadczeń wewnątrz pojazdu. Ta technologia umożliwia bezpośrednie i niski latencji połączenie między pojazdami, a także łączność z otoczeniem. Dzięki temu doświadczenia z jazdy stają się bezpieczniejsze, a jednocześnie możliwe jest generowanie danych w czasie rzeczywistym do nowych usług związanych z połączonym samochodem.

  Współpraca między JLR i Qualcomm Technologies opiera się na istniejących relacjach i wspólnym celu wyposażenia przyszłych samochodów w najnowsze możliwości. Suita technologiczna Snapdragon Digital Chassis zapewnia ultrawysokie prędkości i ultra-niską latencję, umożliwiając immersywne doświadczenia wewnątrz pojazdu oraz stałą łączność.

  Dzięki zastosowaniu systemu Snapdragon Auto 5G Modem-RF, pojazdy JLR będą oferować usługi połączone, spersonalizowane i uaktualniane doświadczenia wewnątrz samochodu oraz zaawansowane aplikacje związane z bezpieczeństwem i mobilnością. Wykorzystując funkcje takie jak pozycjonowanie, technologie Wi-Fi oraz komunikację między pojazdami i infrastrukturą drogową, pojazdy JLR będą dostarczały wysoko połączonego i inteligentnego doświadczenia jazdy.

  JLR ma na celu wprowadzenie pojazdów z obsługą 5G na drogi do 2025 roku, dzięki rozwiązaniom Snapdragon Digital Chassis i współpracy z Qualcomm Technologies. To partnerstwo zapewnia, że JLR pozostaje liderem w dostarczaniu w pełni połączonych, nowoczesnych luksusowych doświadczeń swoim klientom.

  Definicje:
  – 5G: Piąta generacja technologii komunikacji bezprzewodowej, oferująca szybsze prędkości i mniejsze opóźnienie w porównaniu do poprzednich generacji.
  – Snapdragon: Seria produktów półprzewodnikowych typu system-on-chip (SoC) powszechnie stosowanych w urządzeniach mobilnych, produkowanych przez Qualcomm Technologies.
  – Cyfrowa kabina: Koncepcja odnosi się do integracji technologii cyfrowych z kokpitem samochodu, co pozwala na lepszą kontrolę i łączność.
  – System infotainment: Połączenie funkcji informacyjnych i rozrywkowych w pojeździe, zwykle obejmujących nawigację, multimedia i opcje łączności.
  – Latencja: Opóźnienie czasowe między wprowadzeniem sygnału przez użytkownika a odpowiadającym temu wyjściem lub reakcją.
  – Systemy telematyczne: Zintegrowane systemy łączące telekomunikację i technologie informacyjne, zwykle używane do śledzenia i monitorowania wydajności pojazdu oraz zapewniania zdalnych usług.