• sob.. mar 25th, 2023

Iridium GO! exec – mobilny internet satelitarny dla smartfonów

Jeśli chodzi o łączność satelitarną, konstelacja Iridium jest jedną z pierwszych, które przychodzą na myśl. Wśród osobistych urządzeń łączności, Iridium GO! odniosło sukces, ale dziś firma chce pójść dalej, prezentując produkt zaprojektowany, aby oferować łączność satelitarną w bardziej naturalny sposób, jak w przypadku „sieci 4G/5G”.

Iridium GO! exec to modem/router Wi-Fi wyposażony w łączność satelitarną, przeznaczony do użytku w miejscach, w których nie można polegać na sieciach komórkowych. Pozwala na korzystanie z klasycznych komunikatorów i dowolnych aplikacji internetowych. Ponadto technicy pracowali nad znaczną poprawą szybkości połączenia. Jest ono 40 razy szybszej niż w poprzednim produkcie (przesyłanie 22 Kb/s, pobieranie 88 Kb/s).

Wyposażony w składaną antenę satelitarną, Iridium GO! exec oferuje duży ekran dotykowy oraz zintegrowany mikrofon i głośnik, aby prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym bezpośrednio z urządzenia. Posiada pojemną baterię pozwalającą na 24 godziny czuwania i 6 godzin pracy. Przy wymiarach równych 203 mm x 203 mm x 25 mm produkt waży 1200 gramów.

Oczywiście jest też port na dodatkową antenę zewnętrzną. Znajdziemy tu także port Ethernet do podłączenia do laptopów, a także gniazda USB do ładowania urządzenia oraz funkcję powerbanku dla smartfonów i tabletów. Do użytku w trudnych warunkach Iridium GO! exec posiada certyfikat IP65.

Menedżer połączeń Iridum Go! exec umożliwia tworzenie niestandardowych profili dla każdej aplikacji, dzięki czemu ruch satelitarny jest ograniczony tylko do aplikacji, aby zoptymalizować pasmo i nie marnować go na bezużyteczne „dane”. Klienci znajdują profile dla najczęściej używanych aplikacji oraz API do podłączenia kolejnych.

Jest to produkt, który powstał z myślą o żeglarstwie, lotnictwie, przemyśle stoczniowym oraz dla pracowników na odległych rynkach.

W porównaniu z łącznością udostępnianą przez smartfony satelitarne (chipsety Qualcomm, Iphone 14, HUAWEI Mate 50) w Iridium GO! exec mamy do czynienia z pełną łącznością, a nie tylko możliwością wysyłania wiadomości SMS przez satelity.