• wt.. gru 5th, 2023

  Indie wymaga wsparcia dla systemu nawigacji NavIC we wszystkich sprzedawanych smartfonach

  Indie wymaga wsparcia dla systemu nawigacji NavIC we wszystkich sprzedawanych smartfonach

  Indyjski rząd ogłosił, że będzie wymagał, aby wszystkie sprzedawane w kraju smartfony obsługiwały NavIC – rodzimy system nawigacji satelitarnej. NavIC, porównywalny do systemów takich jak BeiDou, Galileo i GPS, zapewnia dokładne śledzenie lokalizacji i obejmuje szeroki obszar geograficzny, w tym subkontynent indyjski, Bliski Wschód, część Chin, Australię i Afrykę.

  Aby wdrożyć to wymaganie, indyjski rząd przeprowadził prywatne spotkania z producentami smartfonów, w tym z Samsungiem. Minister ds. Elektroniki i Technologii Informacyjnej Rajeev Chandrasekhar wyjaśnił szczegóły tej potrzeby. Począwszy od 1 stycznia 2025 roku, smartfony obsługujące 5G będą musiały obsługiwać NavIC w celu sprzedaży w Indiach. Dla telefonów komórkowych bez 5G, wymaganie zostanie wprowadzone w życie od grudnia 2025 roku.

  Samsung już poczynił postępy w spełnieniu tego przepisu, a wiele jego smartfonów w Indiach już obsługuje NavIC. Nie wiadomo, czy Samsung zaczął oferować wszystkie swoje nowe telefony w Indiach z obsługą NavIC, ale można się spodziewać, że tak się stanie bez większych trudności. Ponadto, niedawno wprowadzony iPhone 15 firmy Apple także obsługuje NavIC.

  Obecnie NavIC składa się z pięciu w pełni operacyjnych satelitów, zapewniając dokładność lokalizacji 5 metrów w idealnych warunkach i 10 metrów w warunkach nieidealnych. Celem jest ostatecznie posiadanie łącznie 24 satelitów, oferujących globalne pokrycie i większą dokładność za pomocą pasm L1 i L5.

  Poprzez wprowadzenie wsparcia dla NavIC, Indie mają na celu wzmocnienie swojej niezależności od rodzimej technologii satelitarnej i promowanie rozwoju krajowego systemu nawigacji. Ten krok pokazuje zaangażowanie Indii w poprawę swojej infrastruktury technologicznej i pozycjonowanie się jako prominentnego gracza w globalnym przemyśle nawigacyjnym.