• pt.. wrz 22nd, 2023

  Indie i Bangladesz podpisują umowę w celu wzmocnienia współpracy bilateralnej

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Indie i Bangladesz podpisują umowę w celu wzmocnienia współpracy bilateralnej

  Indie i Bangladesz podpisały trzy Memorandum o Porozumieniu (MoU), mające na celu wzmocnienie współpracy między dwoma krajami. MoU dotyczą mechanizmów płatności cyfrowych, odnowienia Programu Wymiany Kulturowej oraz współpracy w dziedzinie badań i edukacji rolniczej.

  Umowa dotycząca współpracy w dziedzinie mechanizmów płatności cyfrowych została podpisana między Narodową Korporacją Płatności Indiejskich (NPCI) a Bangladzkim Bankiem. MoU to ma na celu pogłębienie współpracy w dziedzinie płatności cyfrowych, ułatwiając płynne transakcje między Indiami i Bangladeszem.

  Odnowienie Programu Wymiany Kulturowej (CEP) między Indiami a Bangladeszem ma na celu promowanie wymiany praktyk kulturalnych w różnych dziedzinach, w tym sztuki, muzyki, tańca, literatury i kina. MoU to ma na celu wzmocnienie więzi i zrozumienia między ludźmi obu narodów.

  MoU między Indyjską Radą ds. Badań Rolniczych (ICAR) a Bangladeszką Radą ds. Badań Rolniczych (BARC) ma na celu zwiększenie współpracy w dziedzinie badań i edukacji rolniczej. Ta współpraca skupi się na obszarach takich jak poprawa plonów, rolnictwo ekstensywne i ochrona zasobów, przyczyniając się do rozwoju rolnictwa w obu krajach.

  Oryza Koraput Kalajeera w stanie Odisha otrzymuje oznaczenie geograficzne GI

  Ryż Koraput Kalajeera w stanie Odisha, znany również jako „Książę Ryżu”, otrzymał oznaczenie geograficzne (GI). To oznaczenie uznaje unikalne cechy i charakterystykę ryżu, który jest uprawiany wyłącznie przez plemiona i rolników w dystrykcie Koraput w stanie Odisha.

  Oznaczenie GI zapewnia ochronę ryżu przed naśladowaniem i nadużyciami, zachowując jego odrębne cechy. To uznanie podkreśla również znaczenie kulturowe i tradycyjne praktyki związanej z uprawą ryżu Koraput Kalajeera.

  NJA i Singapurski Kolegium Sędziowskie podpisują umowę w sprawie edukacji sądowej

  Krajowa Akademia Sądownictwa (NJA) Indie podpisała umowę z Singapurskim Kolegium Sędziowskim w celu wzmocnienia współpracy w dziedzinie edukacji i badań sądowych. To partnerstwo ma na celu ułatwienie wymiany wiedzy i najlepszych praktyk w dziedzinie sądownictwa między dwoma instytucjami.

  Umowa została podpisana podczas wizyty Głównego Sędziego Indii, Dr. Dhananjaya Yashwanta, w Singapurze. Współpraca ta przyczyni się do rozwoju zawodowego sędziów i pogłębienia zrozumienia systemów i procesów sądowych.

  AU Small Finance Bank (AU SFB) nawiązuje współpracę z Star Health i Bajaj Allianz w dziedzinie dystrybucji ubezpieczeń

  AU Small Finance Bank (AU SFB) nawiązał współpracę z firmą Star Health and Allied Insurance Company oraz Bajaj Allianz Life Insurance Company. Dzięki tym partnerstwom AU Bank będzie oferować swoim klientom różne produkty ubezpieczeniowe, w tym ubezpieczenia zdrowotne i polisy ubezpieczeniowe ogólne.

  Strategiczne sojusze z Bajaj Allianz i Star Health umożliwiają AU SFB poszerzenie swojej oferty produktowej i zaspokojenie potrzeb ubezpieczeniowych swoich klientów. Ta współpraca zwiększa dostępność i dostępność usług ubezpieczeniowych dla szerszej bazy klientów.

  Next G Alliance i Bharat 6G Alliance wspólnie pracują nad technologiami 6G Wireless

  Next G Alliance, we współpracy z Bharat 6G Alliance, ma na celu badanie możliwości współpracy w dziedzinie technologii 6G Wireless. Umowa podpisana między tymi dwoma sojuszami ułatwi inicjatywy badawcze i rozwojowe mające na celu promowanie innowacji i ustanowienie bezpiecznych i odpornych systemów telekomunikacyjnych.

  Next G Alliance koncentruje się na rozwijaniu technologii mobilnych w Ameryce Północnej, podczas gdy Bharat 6G Alliance ma na celu promowanie współpracy w technologii bezprzewodowej następnej generacji w Indiach. To partnerstwo przyczyni się do rozwoju nowoczesnych technologii bezprzewodowych i otworzy drogę do przyszłych postępów w komunikacji.

  Reliance i Tata Group nawiązują współpracę z NVIDIA w celu budowy superkomputerów AI

  Reliance Industries Limited i Tata Group nawiązały współpracę z amerykańską firmą NVIDIA, producentem układów scalonych, w celu utworzenia superkomputerów AI w Indiach. Te współprace mają na celu wzmocnienie infrastruktury i platform obliczeniowych dla rozwoju rozwiązań sztucznej inteligencji.

  NVIDIA, znana ze swojej ekspertyzy w dziedzinie technologii AI, dostarczy swoją wiedzę i technologię, aby wesprzeć rozwój zdolności AI w Indiach. Te partnerstwa dalsze umocnią pozycję Indii w dziedzinie AI i przyczynią się do wzrostu innowacyjnych rozwiązań.