• niedz.. paź 1st, 2023

  Wypadek W Wilmington: Wzywaj służby przed rozkopaniem

  Wypadek W Wilmington: Wzywaj służby przed rozkopaniem

  To tragiczny wypadek, który wydarzył się 36 lat temu, ale dla wielu długoletnich ratowników pamięć wciąż jest świeża. 5 sierpnia 1987 roku robotnicy budowlani przypadkowo uderzyli w przewód gazowy na Market Street w Wilmington, co spowodowało ogromną eksplozję. Zastępca szefa Wilmington Fire Department zginął w tym wybuchu, a kilku innych strażaków odniosło trwałe obrażenia.

  Takie wypadki nie zawsze są tak poważne, ale zdarzają się częściej, niż sobie wielu osób zdaje sprawę. Według Wendy Giannini-King, koordynatora redukcji ryzyka społecznościowego w Wilmington Fire Department, straż pożarna reaguje na wycieki gazowe i wycieki wody spowodowane wykopami co miesiąc. Te incydenty wynikają z przypadkowego uszkodzenia podziemnych sieci przez wykonawców lub właścicieli domów.

  Aby zapobiec takim wypadkom, Howard Corey zachęca do zadzwonienia pod numer 811 przed rozpoczęciem jakiejkolwiek prac wykopowych. Dzwoniąc pod ten numer, można poprosić o bezpłatną usługę, polegającą na oznaczeniu terenu farbą i flagami, wskazującymi położenie podziemnych linii instalacji. Ten prosty krok może uratować życie i zapobiec uszkodzeniom niezbędnych usług, takich jak energia elektryczna i gaz.

  W Północnej Karolinie 11 sierpnia obchodzony jest jako Ogólnokrajowy Dzień Bezpiecznego Kopania lub Dzień 811, aby podnieść świadomość na temat konieczności dzwonienia pod numer 811. Corey, który pracuje jako koordynator edukacyjny dla North Carolina 811, podkreśla, że bezpieczne kopanie powinno być praktykowane przez cały rok. Właściciele domów powinni być ostrożni i zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z kopaniem bez wiedzy o tym, co znajduje się pod powierzchnią.

  Nie ważne, czy to kable elektryczne, magistrale wodne czy linie gazowe, pierwsi ratownicy podkreślają znaczenie priorytetowego podejścia do bezpieczeństwa. Powtarzanym przesłaniem jest jasne: „Zadzwoń, zanim zaczniesz kopać”. To małe działanie może mieć ogromny wpływ na ochronę życia i zachowanie istotnej infrastruktury.