• wt.. gru 5th, 2023

  Huawei i Xiaomi podpisują umowę o wzajemnej licencji na patenty

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 22, 2023
  Huawei i Xiaomi podpisują umowę o wzajemnej licencji na patenty

  Chińskie giganty technologiczne, Huawei Technologies i Xiaomi Inc, ogłosiły niedawno podpisanie globalnej umowy o wzajemnej licencji na patenty. Partnerstwo to obejmie różne technologie komunikacyjne, w tym innowacyjną sieć 5G.

  Umowa między Huawei i Xiaomi pozwala obu firmom na wymianę swoich portfeli patentowych, umożliwiając im dostęp do cennych technologii i własności intelektualnej. Ten układ wzajemnej licencji ma na celu pobudzenie innowacji i współpracy między dwiema firmami, jednocześnie chroniąc ich odpowiednie wynalazki.

  Technologia 5G, która oznacza piątą generację, zrewolucjonizowała technologię komunikacji bezprzewodowej dzięki swoim szybszym prędkościom, mniejszemu opóźnieniu i większej pojemności. W miarę rozwoju sieci 5G na całym świecie, zabezpieczenie patentów, które obejmują niezbędne technologie w tej dziedzinie, staje się istotne dla firm działających w branży technologicznej.

  Globalna umowa o wzajemnej licencji na patenty między Huawei i Xiaomi stanowi przykład zaangażowania w otwartą współpracę w sektorze technologicznym. Dzięki wymianie patentów obie firmy mogą wykorzystać wysiłki badawczo-rozwojowe drugiej strony, prowadząc do stworzenia wyższej jakości produktów i usług dla konsumentów.

  Huawei Technologies, międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Chinach, jest znana z urządzeń telekomunikacyjnych i elektroniki użytkowej. Podobnie Xiaomi Inc, również z siedzibą w Chinach, jest wiodącym producentem smartfonów i firmą Internetu Rzeczy (IoT).

  Ta umowa sprawia, że Huawei i Xiaomi dołączają do rosnącej listy firm, które nawiązały współpracę w zakresie wzajemnej licencji na patenty. Takie kolaboracje pozwalają firmom przezwyciężyć wyzwania prawne, obniżyć koszty i promować innowacje w konkurencyjnym krajobrazie technologicznym.