• pt.. wrz 22nd, 2023

  Jak zainstalować watchOS 10 na swoim Apple Watch

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Jak zainstalować watchOS 10 na swoim Apple Watch

  Jeśli jesteś użytkownikiem Apple Watch, z pewnością ucieszy cię fakt, że najnowsza wersja watchOS, czyli watchOS 10, posiada ekscytujące funkcje, takie jak widżety i przeprojektowane aplikacje natywne. Jeśli chcesz wypróbować te nowe funkcje, mamy dla ciebie przewodnik krok po kroku, jak zainstalować watchOS 10 na swoim Apple Watch.

  Po pierwsze, ważne jest, aby sprawdzić, czy twój Apple Watch jest kompatybilny. watchOS 10 jest dostępny dla modeli serii 4 i nowszych, obejmując obie generacje Apple Watch SE. Dodatkowo, upewnij się, że masz zainstalowane również iOS 17 na swoim iPhone’ie, ponieważ jest to konieczne do procesu instalacji.

  Następnie umieść swojego Apple Watcha na ładowarce. Instalacja wymaga, aby twój Apple Watch znajdował się w zasięgu iPhone’a i był podłączony do Wi-Fi. Zaleca się, aby bateria Twojego Apple Watcha miała co najmniej 50% naładowania przed rozpoczęciem procesu instalacji.

  Otwórz aplikację Watch na swoim iPhone’ie i przejdź do zakładki „Mój zegarek”. Z niej przejdź do „Ogólnych” i wybierz „Aktualizacja oprogramowania”. Powinieneś zobaczyć dostępne do pobrania watchOS 10. Kliknij „Pobierz i zainstaluj”, aby rozpocząć proces instalacji. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje, instalacja mogła już się rozpocząć.

  Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub nie zobaczysz opcji watchOS 10, spróbuj przełączyć przełącznik „Automatyczne aktualizacje” w menu Aktualizacji oprogramowania. Dodatkowo, sprawdź, czy w menu Aktualizacji widnieje poprawny identyfikator Apple ID. Jeśli to konieczne, zrestartuj iPhone’a i spróbuj ponownie procesu instalacji.

  Po zakończeniu instalacji Twój Apple Watch zresetuje się, i będziesz mógł rozpocząć odkrywanie nowych funkcji watchOS 10, w tym widżetów i przeprojektowanych aplikacji natywnych.

  Podsumowując, watchOS 10 to ekscytująca aktualizacja dla użytkowników Apple Watch i korzystając z tego przewodnika, możesz łatwo zainstalować ją na swoim urządzeniu i cieszyć się wszystkimi nowymi funkcjami, które przynosi.

  Źródło:– Victoria Song, „Jak zainstalować watchOS 10 na swoim Apple Watch,” The Verge