• czw.. wrz 28th, 2023

  Jak pobierać mapy do użytku offline w Apple Maps na iOS 17

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Jak pobierać mapy do użytku offline w Apple Maps na iOS 17

  Jeśli korzystasz z iOS 17, najnowszej aktualizacji dla iPhone’a, teraz masz możliwość pobierania map do użytku offline w aplikacji Apple Maps. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w obszarach o słabym zasięgu komórkowym lub gdy brakuje Ci danych. Pobierając mapy z wyprzedzeniem, możesz mieć zawsze dostęp do nawigacji nawet bez połączenia internetowego.

  Aby rozpocząć, upewnij się, że masz iPhone z systemem iOS 17 i aktywne połączenie internetowe. Otwórz aplikację Apple Maps na swoim iPhone’u i wyszukaj miejsce lub obszar, który chcesz zapisać do użytku offline. Możesz wyszukiwać konkretnych miast czy zabytków lub umieścić pinezkę, dotykając i przytrzymując ekran.

  Po wybraniu swojego miejsca, dotknij nazwy miejsca lub pinezki, aby uzyskać dostęp do menu opcji. Następnie dotknij nowego przycisku Pobierz, aby rozpocząć proces pobierania. Dostosuj rozmiar mapy, przeciągając i przybliżając, aż będziesz zadowolony z obszaru pokrycia. Pamiętaj, że większe obszary będą wymagać więcej miejsca na urządzeniu.

  Poczekaj, aż pobieranie się zakończy, co może zająć trochę czasu, w zależności od wielkości wybranego obszaru. Możesz opuścić aplikację podczas trwania pobierania i otrzymasz powiadomienie, gdy zostanie zakończone.

  Jeśli chcesz zmienić preferencje map offline, dotknij nazwy lub pinezki miejsca, które pobrałeś i dotknij „Mapy offline”. W sekcji Ustawienia znajdziesz opcję korzystania tylko z map offline, nawet gdy masz aktywne połączenie internetowe. Włącz tę opcję, jeśli chcesz oszczędzać dane.

  Ważne jest zauważyć, że jeśli nie widzisz przycisku Pobierz w Apple Maps, prawdopodobnie dlatego, że nie korzystasz z iOS 17 na swoim iPhone’u. Postępuj zgodnie z niezbędnymi krokami, aby zaktualizować urządzenie do iOS 17 i skorzystać z tej funkcji.

  Podsumowując, iOS 17 przynosi wygodę pobierania map do użytku offline w Apple Maps. Za pomocą kilku prostych kroków możesz mieć dostęp do map nawet w obszarach o słabym zasięgu lub gdy masz mało danych. Więc rozpocznij pobieranie map, aby poprawić swoje doświadczenie z nawigacją!

  Źródła:
  – Źródło 1: iOS 17 wprowadza nowe funkcje i możliwości w Apple Maps
  – Źródło 2: Jak pobierać mapy do użytku offline w Apple Maps