• czw.. wrz 21st, 2023

  Kevin Knobloch zastępuje Jasona Hannę jako CEO Greentown Labs

  Kevin Knobloch zastępuje Jasona Hannę jako CEO Greentown Labs

  Kevin Knobloch, doświadczony przedstawiciel branży i były urzędnik administracji Obamy, został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego Greentown Labs, największego inkubatora climatetech w Ameryce Północnej. Knobloch posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami o misji społecznej w sektorze biznesowym, rządowym i non-profit, ze szczególnym naciskiem na rozwijanie czystej energii i rozwiązań związanych z zmianami klimatycznymi. Jego rozległa wiedza na temat technologii energetycznych, rozwoju biznesu w dziedzinie czystej energii i polityki klimatycznej będzie kluczowa w rozwoju inkubatora w jego regionalnych ekosystemach w Bostonie, Massachusetts i Houston, Teksas, jak również poza nimi.

  Rada Dyrektorów dokonała mianowania Knoblocha po długim procesie krajowego poszukiwania. W okresie przejściowym będzie on ścisłe współpracować z Jasonem Hanną, współzałożycielem i pełniącym obowiązki dyrektora generalnego Greentown Labs. Hanna będzie nadal pełnić funkcję członka Rady Dyrektorów inkubatora.

  Przewodnicząca Rady Dyrektorów Greentown Labs, Dawn James, wyraziła entuzjazm związków z mianowaniem Knoblocha, podkreślając jego imponujący dorobek oraz zaangażowanie w radzenie sobie z kryzysem klimatycznym. Knobloch wcześniej pełnił funkcję prezesa Knobloch Energy oraz tymczasowego dyrektora wykonawczego National Offshore Wind Research & Development Consortium. Przez lata zajmował również stanowiska kierownicze w organizacjach takich jak New York OceanGrid LLC, Center for International Environment and Resource Policy oraz Union of Concerned Scientists.

  W swojej nowej roli Knobloch jest podekscytowany możliwością prowadzenia organizacji i wspierania wzrostu i wpływu przedsiębiorstw technologicznych wczesnych stadiów rozwoju w dziedzinie klimatu i energii. Jego celem jest współpraca z startupami, pracownikami i partnerami w celu przyspieszenia tempa wdrażania rozwiązań w odpowiedzi na kryzys klimatyczny.

  Greentown Labs to największy inkubator startupów climatetech w Ameryce Północnej, który wspiera współpracę między startupami, korporacjami, inwestorami i decydentami w celu skalowania rozwiązań klimatycznych. Działa on na terenie Somerville, Massachusetts i Houston, Teksas. Od momentu powstania w 2011 roku Greentown Labs wesprzeło ponad 500 startupów, co przyczyniło się do utworzenia ponad 24 000 miejsc pracy i wygenerowało istotny regionalny wpływ gospodarczy.