• pt.. wrz 22nd, 2023

  Granty wspierające programy Kentucky Association for Environmental Education

  Granty wspierające programy Kentucky Association for Environmental Education

  Zostały ogłoszone dwa granty, których celem jest wsparcie programów Kentucky Association for Environmental Education (KAEE) mających na celu zwiększenie świadomości klimatycznej wśród edukatorów oraz zaangażowanie studentów w inicjatywy ekologiczne. Pierwszy grant w wysokości 100 000 dolarów, przyznany przez Agencję Ochrony Środowiska, zostanie wykorzystany we współpracy z Southeastern Environmental Education Alliance (SEEA) w celu przeprowadzenia wszechstronnej analizy edukacji ekologicznej w szkołach na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Głównym celem jest zidentyfikowanie i rozwiązanie barier, z jakimi borykają się edukatorzy podczas nauczania o zmianach klimatycznych. KAEE ma nadzieję, że wyniki badań wyposażą szkoły i organizacje w niezbędne narzędzia do poprawy poziomu świadomości ekologicznej oraz wzmacniania postaw proekologicznych.

  Według dyrektora wykonawczego KAEE, Ashley Hoffman, jednym z największych wyzwań dla nauczycieli jest brak zrozumienia i pewności w nauczaniu o zmianach klimatycznych. Wielu edukatorów nie czuje się komfortowo nauczając o tym temacie, choć jest to część programu nauczania. Ostatnie badanie przeprowadzone przez North American Association for Environmental Education wykazało, że większość nauczycieli popiera naukę zmian klimatycznych, ale wyraża brak przygotowania oraz obawy przed potencjalną reakcją rodziców.

  Drugim grantem, ufundowanym przez American Water Charitable Foundation, jest kwota prawie 15 000 dolarów na wsparcie programu KAEE Green Schools. Ten program zachęca uczniów do zaangażowania się w projektowanie i wdrażanie ekonomicznych i przyjaznych środowisku inicjatyw w szkołach. W przeszłości program doprowadził do instalacji stacji do napełniania butelek wodą, wprowadzenia programów recyklingu i innych innowacyjnych projektów ekologicznych. Te inicjatywy nie tylko przynoszą korzyści środowisku, ale również pozwalają szkołom zaoszczędzić tysiące dolarów, które mogą zostać ponownie zainwestowane w wsparcie szkoły.

  Poprzez rozwiązanie problemów związanych z nauczaniem o zmianach klimatycznych oraz zaangażowanie studentów w inicjatywy ekologiczne, te granty mają na celu zwiększenie literatury klimatycznej wśród edukatorów i promowanie proekologicznych postaw wśród studentów w Kentucky.