• wt.. gru 5th, 2023

  Google potwierdza dostępność tekstopisania za pomocą satelity w Androidzie 14

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 22, 2023
  Google potwierdza dostępność tekstopisania za pomocą satelity w Androidzie 14

  Google potwierdził, że tekstopisanie za pomocą satelity będzie dostępne jako opcja w systemie Android 14. Według najnowszych przecieków, Garmin może współpracować z Google, aby uczynić tę funkcję rzeczywistością. Deweloper Neil Rahmouni odkrył nieużywane fragmenty kodu w Google Messages, które wspominają o „Garmin Response” jako opcji wsparcia dla tekstopisania za pomocą satelity. Garmin oferuje już produkty z możliwością łączności za pomocą satelity, korzystając z sieci satelitarnej Iridium. Wygląda na to, że Android będzie wykorzystywał ten sam system do swojej funkcji tekstopisania za pomocą satelity. Jeśli to prawda, Google Messsages może zintegrować Garmin Response dla Satelitarnego Alarmu SOS, umożliwiając wysyłanie wiadomości alarmowych za pomocą satelity w ponad 150 krajach.

  Łączność satelitarna w smartfonach, jak pokazuje iPhone 14, jest przede wszystkim przeznaczona do wysyłania wiadomości alarmowych, gdy standardowa sieć komórkowa jest niedostępna. Funkcja ta nie będzie obsługiwać strumieniowania wideo 4K. Wiceprezes ds. Androida, Hiroshi Lockheimer, wspomniał, że łączność satelitarna będzie dostępna w Androidzie jeszcze w tym roku i wydaje się, że jest już prawie gotowa do wprowadzenia.

  Aby móc korzystać z tej funkcji w Androidzie 14, użytkownicy będą musieli mieć telefon z wbudowanym modemem satelitarnym. Telefony takie jak Google Pixel 8 i Samsung Galaxy S24 mają być wyposażone zarówno w niezbędny sprzęt, jak i oprogramowanie do łączności satelitarnej, które może być dostarczone przez Garmin.