• pt.. wrz 22nd, 2023

  Aktualizacja Google Camera: ulepszony interfejs użytkownika i nowe funkcje

  Aktualizacja Google Camera: ulepszony interfejs użytkownika i nowe funkcje

  Aplikacja Google Camera, znana z wyjątkowych możliwości aparatu na urządzeniach Android, przeszła znaczną aktualizację interfejsu użytkownika (UI). Ta pierwsza duża modernizacja od 2019 roku ma na celu poprawę doświadczenia użytkownika i nadanie aplikacji bardziej nowoczesnego wyglądu.

  Jedną z głównych zmian w tej aktualizacji jest wprowadzenie dedykowanego przełącznika między trybami zdjęć i wideo. Wcześniej użytkownicy musieli poruszać się po zakładkach, aby przełączyć się między tymi trybami. W nowej aktualizacji pojawi się przełącznik pod paskiem wyboru trybu, co ułatwi i bardziej intuicyjnie umożliwi użytkownikom przełączanie się między funkcjami zdjęć i wideo.

  Inną zmianą w UI jest usunięcie zakładki „Więcej”. Zamiast tego, tryby stabilizacji wideo zostaną zintegrowane z szybkimi ustawieniami. Szybkie ustawienia będą teraz dostępne poprzez przesunięcie palcem w górę, co odbiega od obecnego sposobu wciągania menu.

  Aktualizacja obejmuje również przemieszczenie przycisku skrótu do ustawień w lewym dolnym rogu aplikacji. Dodatkowo, seria Pixel 6 prawdopodobnie otrzyma nowy suwak zoomu z Pixela 7 w tej aktualizacji.

  Ikona aplikacji również zostanie nieznacznie zmieniona, wydając się nieco większa niż wcześniej. Te zmiany są częścią aktualizacji w wersji v.9.0.115.561695573.37.

  Choć może to trochę potrwać, zanim użytkownicy przyzwyczają się do nowego układu, modernizacja UI jest mile widzianą zmianą, która nada aplikacji Google Camera świeży i nowoczesny wygląd. Ta aktualizacja jest długo oczekiwanym ulepszeniem, które ma poprawić ogólne doświadczenie użytkownika.