• pt.. wrz 22nd, 2023

  Golar LNG Podpisuje Umowę w Sprawie Wdrożenia Statków Z Licznicą Pływającą W Nigerii

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Golar LNG Podpisuje Umowę w Sprawie Wdrożenia Statków Z Licznicą Pływającą W Nigerii

  Golar LNG niedawno zabezpieczył znaczącą umowę, która ewentualnie umożliwia wdrożenie kilku statków z liczną pływającą w wodach u wybrzeży Nigerii. Ten kontrakt stanowi przełom dla notowanej na nowojorskiej giełdzie spółki, która podpisała cztery miesiące temu memorandum o współpracy z nigeryjską państwową korporacją naftową NNPC (Nigerian National Petroleum Corporation).

  Celem tej umowy jest ocena i badanie możliwości wdrożenia statków FLNG (Floating Liquefied Natural Gas) w Nigerii. Stolica Nigerii, Abuja, aktywnie poszukuje sposobów na wykorzystanie swoich obfitych i nieużytkowanych zasobów gazu. Wdrożenie statków FLNG na morzu pozwala na wydobycie tych zasobów gazu bez konieczności budowy kosztownej infrastruktury wymaganej w lądowych zakładach przetwórczych.

  Umowa między Golar LNG a NNPC oznacza znaczący postęp w wysiłkach Nigerii na rzecz wykorzystania jej zasobów gazowych. Dzięki wykorzystaniu statków FLNG, Nigeria może szybko i skutecznie przekształcać gaz ziemny w postać skroploną, gotową do eksportu na rynki międzynarodowe. Ten proces oferuje elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych lądowych zakładów skraplających gaz.

  Dokładne szczegóły umowy między Golar LNG a NNPC nie zostały ujawnione, ale memorandum o współpracy stanowi ramy dla potencjalnej przyszłej współpracy. Ta partnerstwo ma potencjał do przyniesienia znacznych korzyści obu stronom, ponieważ Golar LNG jest cenionym graczem w branży LNG, znanym ze swojej wiedzy technicznej w zakresie technologii skraplania gazów na pływających statkach.

  Wdrożenie statków FLNG dla Nigerii na morzu może odegrać kluczową rolę w pobudzeniu gospodarki kraju i wyeksponowaniu go jako ważnego gracza na globalnym rynku LNG. Z ogromnymi zasobami gazu oczekującymi na wydobycie, Nigeria ma potencjał do stać się głównym eksporterem LNG, przyciągając potencjalnych nabywców z całego świata.