• czw.. wrz 28th, 2023

  Rynek globalnych układów napędowych dla UAV rośnie i oferuje atrakcyjne możliwości dla graczy rynkowych

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Rynek globalnych układów napędowych dla UAV rośnie i oferuje atrakcyjne możliwości dla graczy rynkowych

  Rynek globalnych układów napędowych dla UAV (bezzałogowych statków powietrznych) rośnie i oferuje atrakcyjne możliwości dla graczy branżowych. Ten raport zawiera kompleksową analizę rynku, w tym segmenty regionalne i główne, zachowania konsumentów, czynniki ceny, wyniki rynkowe i prognozy. Raport obejmuje również analizę SWOT i badanie wykonalności.

  Rynek jest zdominowany przez kluczowych graczy, takich jak Pratt and Whitney, 3W, GE Aviation, Austro Engine i Honeywell. Te firmy odgrywają kluczową rolę w napędzaniu wzrostu rynku poprzez innowacyjne strategie i postępy w układach napędowych dla UAV.

  Rynek jest podzielony na typy, w tym źródło energii, nośnik energii, przetwornik energii mechanicznej i przetwornik podnoszenia. Te segmenty zaspokajają zróżnicowane potrzeby różnych zastosowań UAV. Rynek jest dalej podzielony według zastosowania, w tym mikro UAV i mini UAV.

  Pod względem geograficznym rynek podzielony jest na Amerykę Północną, Europę, Azję i Pacyfik, Amerykę Południową oraz Bliski Wschód i Afrykę. Każdy region oferuje unikalne możliwości i wyzwania rynkowe. Na przykład nałożone na Rosję sankcje gospodarcze w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej negatywnie wpływają na rynek, zakłócając przepływy importu i eksportu.

  Raport podkreśla kluczowe korzyści dla uczestników branżowych i interesariuszy, w tym neutralną perspektywę na wyniki rynkowe, najnowsze trendy i postępy, krajobraz konkurencyjny oraz potencjalne segmenty wzrostu i regiony.

  Podsumowując, światowy rynek układów napędowych dla UAV to prosperujący sektor o ogromnym potencjale wzrostu. Raport dostarcza cennych informacji na temat dynamiki rynku, pomagając graczom branżowym podejmować świadome decyzje biznesowe.

  You missed

  Inżynierowie z Uniwersytetu w Zurychu opracowali system SI o nazwie Swift, który może pilotować drony zdolne do pokonywania ludzkich pilotów w wyścigach. Nauka hybrydowa wykorzystywana do szkolenia SI ma potencjalne zastosowanie w technologiach autonomicznych, takich jak samochody autonomiczne, roboty osobiste, a nawet samoloty autonomiczne. Osiągnięcie to stanowi pierwszy raz, kiedy robot zasilany SI pokonał ludzkiego mistrza w fizycznej dyscyplinie zaprojektowanej dla i przez ludzi. Zespół pracujący nad Swift wykorzystał głębokie wzmocnienie uczenia (DRL), aby zaprojektować SI. DRL to rodzaj uczenia maszynowego, które uczy SI, jak się zachowywać w określonych sytuacjach poprzez próby i błędy. SI uczy się z czasem, jak osiągnąć pożądany wynik poprzez nagrody. W przypadku wyścigów dronów, pożądanym wynikiem jest wygrana wyścigu. Nauka DRL odbywa się w symulacjach przy użyciu danych ze świata rzeczywistego, aby naśladować fizyczne środowiska. Swift jest w pełni autonomiczny, wyposażony w sensory pokładowe. Nie ma potrzeby instalowania zewnętrznych czujników w otoczeniu. Robot może po prostu być włączony i latać. W badaniach Swift rywalizował z trzema mistrzami wyścigów dronów i wygrał 15 z 25 wyścigów. Zarejestrował również najkrótszy czas na torze, pokonując najlepszego pilota o pół sekundy. Choć to osiągnięcie jest istotne, system Swift ma wciąż pewne ograniczenia. Błędy, takie jak uderzenie w barierę czy rozbicie się na ziemi, są trudniejsze do naprawienia przez SI w porównaniu do ludzkiego pilota. SI również boryka się z nieprzewidywalnymi zmianami w środowisku fizycznym, takimi jak warunki pogodowe. Niemniej jednak system Swift oferuje nowe i potencjalnie przełomowe podejście do robotyki autonomicznej. Ma zastosowanie w zadaniach, które wymagają, aby autonomiczny robot wykonał zadanie w odpowiednim czasie, takich jak inspekcja infrastruktury, zarządzanie magazynem i sytuacje poszukiwawczo-ratownicze. Podczas gdy drony zasilane SI przejmujące nasze drogi i niebo nadal mogą być odległą możliwością, system Swift otwiera nowe możliwości postępu w technologiach autonomicznych. Źródło: The Daily Beast