• czw.. wrz 21st, 2023

  FYI Resources ogłasza współpracę z IHC Mining w celu opracowania zakładu przetwarzania minerałów

  FYI Resources ogłasza współpracę z IHC Mining w celu opracowania zakładu przetwarzania minerałów

  Emerging critical mineral producer FYI Resources ogłosił, że międzynarodowa grupa inżynierska IHC Mining (IHCM) została wybrana przez Minhub Operations Pty Ltd (MOPL) do przeprowadzenia wstępnych badań i studiów inżynieryjnych dla proponowanego zakładu przetwarzania minerałów (MSP) w projekcie Minhub rzadkie ziemi / cyrkon w Darwinie, Terytorium Północnym.

  MOPL został utworzony w celu opracowania niezależnego wspólnego zakładu separacji minerałów zdolnego do przetwarzania złóż o wysokiej zawartości rzadkich ziem. Celem jest pokonanie barier wejścia, które napotykają te projekty z powodu nieprzejrzystych rynków, dominujących graczy branżowych i przeszkód w uzyskaniu zgody.

  Darwin został wybrany jako lokalizacja zakładu ze względu na swoje strategiczne położenie, doświadczenie w obsłudze naturalnie występujących materiałów promieniotwórczych (NORM) oraz bliskość projektu Nolans firmy Arafura, który oferuje miejsce przetwarzania dolnośląskich minerałów ziem rzadkich.

  Wybór IHCM do tych wstępnych badań pomoże w rozwoju projektu w kierunku pełnego studium wykonalności. IHCM, dzięki swojej światowej klasy wiedzy i doświadczeniu w przetwarzaniu minerałów, wniesie swoje umiejętności i doświadczenie do projektu.

  FYI Resources ma wiążącą umowę ogólną w sprawie nabycia MOPL, z zastrzeżeniem określonych warunków wymienionych w oświadczeniu z 9 maja 2023 roku. Dyrektor zarządzający spółki, Roland Hill, wyraził entuzjazm zaangażowaniem IHCM, stwierdzając, że ich rozległe doświadczenie operacyjne i udane ścieżki projektowe przynoszą znaczące korzyści rozwojowe dla projektu Minhub.

  MOPL współpracuje z notowaną na giełdzie ASX firmą Arafura Rare Earths Ltd. w celu wspólnego opracowania i zarządzania zakładem przetwarzania minerałów rzadkich na dół w Minhub. Arafura ma opcję nabycia do 50% udziałów w projekcie, wnosząc 50% kosztów. MOPL to prywatna firma zajmująca się budową i eksploatacją zakładu przetwarzania minerałów, który skoncentruje się na separacji minerałów monacytowych i ksenotymowych o bogatej zawartości rzadkich ziem od innych cennych produktów z piasków mineralnych.