• niedz.. paź 1st, 2023

  Globalstar mianuje Paula Jacobsa na stanowisko prezesa

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Globalstar mianuje Paula Jacobsa na stanowisko prezesa

  Globalstar, firma satelitarna odpowiedzialna za wspieranie usług komunikacyjnych w sytuacjach awaryjnych w urządzeniach Apple, mianowała Paula Jacobsa na stanowisko nowego prezesa. Jacobs, prominentna postać w branży technologicznej, zastąpi Davida Kagana, który po pięciu latach opuszcza firmę przechodząc na emeryturę.

  Poza nowym stanowiskiem w Globalstar, Jacobs zasiada również w radzie nadzorczej Arm, firmy zajmującej się produkcją układów scalonych, która planuje wejść na giełdę. Jego imponujące doświadczenie obejmuje współzałożenie firmy XCOM Labs, startupu technologicznego zajmującego się technologią bezprzewodową, w którym pełnił ostatnio funkcję lidera.

  Globalstar podpisał ekskluzywną umowę z XCOM Labs, która daje firmie dostęp do kluczowych technologii i personelu. W ramach tej umowy Globalstar będzie wynagradzać XCOM poprzez opłaty licencyjne, w tym poprzez emisję około 60 milionów akcji o wartości około 64 milionów dolarów.

  Jacobs jest znany z pełnienia funkcji prezesa Qualcomm, którą objął na blisko dziesięć lat, rozpoczynając od 2005 roku. Pod jego kierownictwem Qualcomm stało się jednym z głównych dostawców dla globalnej branży smartfonów. Jednak w 2018 roku Jacobs opuścił radę nadzorczą Qualcomm po ogłoszeniu ambitnej próby przejęcia firmy.

  Partnerstwo Globalstar z Apple przyciągnęło uwagę, umożliwiając iPhone’om przesyłanie sygnałów alarmowych z obszarów bez zasięgu sieci komórkowej. Apple przeznaczył 450 milionów dolarów na wzmocnienie infrastruktury do obsługi sygnałów alarmowych, z znaczną częścią tych środków kierowaną do Globalstar. Jednak Apple nie podało szczegółów dotyczących odbiorców pozostałych środków.

  To partnerstwo łączy przyszłe perspektywy Globalstar z Apple, jedną z najbardziej wpływowych firm na świecie. Tworzy również konkurencyjne środowisko, ponieważ w maju Iridium Communications połączyło siły z Qualcomm, aby opracować przystosowane do systemu Android wiadomości alarmowe.