• czw.. wrz 28th, 2023

  Florida Governor Ron DeSantis cuts $30 million in energy programs

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 20, 2023
  Florida Governor Ron DeSantis cuts $30 million in energy programs

  Gubernator Florydy Ron DeSantis odwołał program energetyczny w wysokości 30 milionów dolarów, co stanowi cios dla właścicieli domów o niskich i umiarkowanych dochodach, którzy mieli nadzieję skorzystać z rządowych rabatów. 60-letni Daniel Milligan, który stracił pracę i polegał na czasowej pracy, planował skorzystać z programu rabatowego, aby pokryć koszty wymiany awaryjnie działającej klimatyzacji i pompy ciepła, której koszt szacowano na 10 000 dolarów. Niestety, cięcia finansowania dokonane przez DeSantisa oznaczają, że Floryda straci potencjalnie 346 milionów dolarów federalnego dofinansowania.

  DeSantis nie podał przyczyny swojej decyzji o usunięciu programu energetycznego, ale jego sekretarz prasowy oświadczył, że weto poddaje ustawy, które jego zdaniem są „niewłaściwą polityką publiczną”. To nie jest pierwszy raz, kiedy DeSantis odrzuca finansowanie związane z energią. Wcześniej odrzucił dwupartyjny projekt ustawy, który miał na celu zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych w flotach agencji stanowych, co potencjalnie mogłoby zaoszczędzić stanowi 277 milionów dolarów.

  Federalny program rabatowy, znany jako Rewiring America, miał na celu pomóc rodzinom o niskich i umiarkowanych dochodach w obniżeniu kosztów energii i stworzeniu 50 000 miejsc pracy. Program umożliwia stanom zaprojektowanie własnych inicjatyw rabatowych, które spełniają ich konkretne potrzeby. Jednak z powodu wycofania się Florydy z programu, wydaje się mało prawdopodobne, że mieszkańcy stanu będą mogli skorzystać z rządowych rabatów.

  Lokalni przedstawiciele nadal wyrażają swoje rozczarowanie decyzją DeSantisa, podkreślając negatywny wpływ na jednostki i cały stan. Reprezentantka stanowa Anna Eskamani podkreśliła znaczenie rozwiązania problemu rosnących kosztów energii, zwłaszcza podczas okresów skrajnych temperatur.

  Istnieje możliwość, że legislatura Florydy ponownie przypisze środki finansowe w przyszłości i złoży wniosek o rządowe dotacje przed terminem 31 stycznia 2025 roku. Właściciele domów, tak jak Daniel Milligan i Allison Rice, którzy liczyli na pomoc w dokonaniu energooszczędnych modernizacji swoich domów, teraz stoją przed niepewnością z powodu cięcia finansowania. Program ten pozwoliłby na zachowanie starszego zasobu mieszkaniowego i utrzymanie przystępnych cenowo mieszkań w społecznościach Florydy.