• niedz.. paź 1st, 2023

  Ryzyko powodzi dla społeczności wiejskich w Dolinie Coachella w związku ze zbliżaniem się tropikalnego sztormu Hilary

  Ryzyko powodzi dla społeczności wiejskich w Dolinie Coachella w związku ze zbliżaniem się tropikalnego sztormu Hilary

  W miarę zbliżania się tropikalnego sztormu Hilary do Doliny Coachella, mieszkańcy takich wsi jak Thermal i Mecca początkowo nie docenili potencjalnego zagrożenia. Przyzwyczajeni do doświadczania klęsk naturalnych bez uprzedzenia, wielu stało się zbyt pewnych siebie, gdy powolnie przemieszczający się sztorm podążał na północ przez pięć dni. Jednak gdy deszcz zaczął sypać i fale powodziowe wzrosły, mieszkańcy szybko zrozumieli swoją podatność.

  Dolina Coachella, znana ze swojego płaskiego dna i niskiego położenia, jest szczególnie narażona na powodzie ze względu na bliskie sąsiedztwo Salton Sea i wysokie góry otaczające dolinę. Biedne społeczności rolnicze, takie jak Thermal i Mecca, gdzie prevaleują zniszczone domy i parki dla przyczep, są szczególnie podatne na zostanie spłukane.

  Mimo potencjalnych zagrożeń, niektórzy mieszkańcy wydawali się niewzruszeni nadchodzącym sztormem. Mężczyzna w Thermal wyraził swoją radość z opadów deszczu, podczas gdy inny nastolatek w Indio zirytowany był brakiem opadów po godzinach spędzonych na poszukiwaniu worków z piaskiem. Kontrast między podekscytowaniem a nonszalancją podkreśla brak przygotowania i świadomości niektórych mieszkańców.

  W Mecca kościół Fuente de Agua Viva zebrał się na niedzielne nabożeństwo, wdzięczny za długo oczekiwane opady deszczu na pustyni. Na zjeździe dla tirów przy autostradzie Interstate 10, podróżujący z różnych części kraju byli albo nieświadomi, albo niewzruszeni huraganem w ich otoczeniu.

  W miarę zbliżania się sztormu, mieszkańcy tych podatnych społeczności podejmowali działania w celu przekierowania wód powodziowych i ochrony swoich domów. Zagrożenie powodziowe w Dolinie Coachella jest przypomnieniem, że nawet sztormy, które wydają się powoli poruszać lub są mniej groźne, mogą wciąż stanowić znaczne niebezpieczeństwo.

  Definicje:

  – Sztorm tropikalny: lokalny, intensywny układ niskiego ciśnienia z silnymi burzami, obracającymi się wiatrami i określoną cyrkulacją powierzchniową, mniej intensywny niż huragan.

  – Salton Sea: płytkie, słone jezioro położone w Dolinie Coachella w Kalifornii.