• niedz.. paź 1st, 2023

  Faraday Future dostarczył swoje pierwsze pojazdy produkcyjne – elektryczny samochód FF 91 2.0 Futurist Alliance

  Faraday Future dostarczył swoje pierwsze pojazdy produkcyjne – elektryczny samochód FF 91 2.0 Futurist Alliance

  Amerykańska firma Faraday Future, zajmująca się produkcją pojazdów elektrycznych, ogłosiła dostawę swojego pierwszego pojazdu produkcyjnego – elektrycznego crossovera o nazwie FF 91 2.0 Futurist Alliance. Crossover ten wyposażony jest w mocną jednostkę elektryczną o mocy 1050 KM.

  Faraday Future miało wcześniej problemy finansowe oraz opóźnienia w produkcji, ale teraz twierdzi, że „aktywnie podpisuje umowy zakupu” z kolejnymi potencjalnymi klientami za cenę 309 000 dolarów za SUV.

  Firma Faraday Future zaprezentowała swój elektryczny crossover FF 91 na targach CES w 2017 roku, ale od tego czasu zmagała się z procesami sądowymi ze strony dostawców, nieudaną fabryką w Las Vegas oraz bankructwem założyciela. Faraday Future zadebiutowało na giełdzie NASDAQ w 2021 roku i teraz dostarczyło swój pierwszy pojazd produkcyjny, FF 91 2.0 Futurist Alliance.

  Początkowo dostawy FF 91 planowane były na 2018 rok, ale z powodu trudności finansowych były systematycznie przekładane. Faraday Future nabyło fabrykę w Hanford, w Kalifornii w 2017 roku i twierdziło, że zbudowało swój pierwszy prototyp „gotowy do produkcji” w lutym 2022 roku. Jednak cele dotyczące dostaw zostały przesunięte, gdy firma poszukiwała dodatkowego finansowania. Teraz, po zabezpieczeniu wystarczających środków finansowych, firma wreszcie rozpoczęła dostawy gotowych do jazdy FF 91.

  Pierwszy FF 91 został dostarczony klientowi związanej z luksusowym salonem samochodowym Private Collection Motors w Costa Mesa, w Kalifornii. Proces dostawy opisywany jest przez Faraday Future jako korzystający z języka marketingowego, a firma odnosi się do swoich klientów jako „użytkowników spirali” i „twórców współtwórców”. Nie jest jasne, czy początkowy pojazd został opłacony, podarowany czy wypożyczony.

  FF 91 2.0 Futurist Alliance to specjalna edycja modelu w cenie 309 000 dolarów przed dodatkowym opłatami. Posiada akumulator o pojemności 142,0 kWh z oszacowanym przez EPA zasięgiem 381 mil i jest napędzany przez trzy silniki o łącznej mocy 1050 koni mechanicznych, co pozwala pojazdowi przyspieszyć od 0 do 60 mph w czasie około 2,3 sekundy.

  Faraday Future twierdzi, że aktywnie podpisuje umowy zakupu z kolejnymi klientami i obiecuje „unikalne i nieporównywalne… spersonalizowane ceremonie dostawy” dla każdego „użytkownika spirali”. W miarę jak firma kontynuuje wprowadzanie na rynek modelu FF 91, istnieje oczekiwanie na zdobycie doświadczenia praktycznego z tym pojazdem.