• niedz.. paź 1st, 2023

  Europejskie giełdy otworzyły się z mieszanymi wynikami

  Europejskie giełdy otworzyły się z mieszanymi wynikami

  Główne europejskie giełdy otworzyły się w poniedziałek z mieszanymi wynikami. FTSE Mib we Włoszech wzrósł o 0,2 procent, podczas gdy inne indeksy na kontynencie były nieco niższe. Brent, który znajduje się na niedźwiedzim szlaku, handlował w okolicach 86,00 USD za baryłkę, co wywierało presję na akcje naftowe na Piazza Affari we Włoszech.

  W Europie FTSE 100 w Londynie spadł o 0,3 procent, CAC 40 w Paryżu stracił 0,2 procent, a DAX 40 we Frankfurcie wzrósł o 0,1 procent. Indeksy Mid-Cap i Small-Cap we Włoszech również były w czerwieni. Jednak Italy Growth otworzyło się o 0,1 procent wyżej.

  Na głównym indeksie na Piazza Affari banki dobrze się spisały, przy czym BPER Banca prowadziła zyskami o 2,0 procent. Banco BPM z kolei zanotował wzrost o 1,6 procent, a MPS wzrósł o 1,2 procent. Telecom Italia również wzrosło o 1,4 procent, gdy rozmowy między funduszem KKR a Skarbem Państwa dotyczące zakupu Netco nabierały tempa.

  Następne spotkanie Rady Ministrów 28 sierpnia będzie decydujące dla umowy dotyczącej Telecom Italia. Istnieją sygnały wskazujące na czterokoalicyjne porozumienie między Ministerstwem Gospodarki, Cassa Depositi e Prestiti, F2i i KKR. Oczekuje się, że fundusz KKR podpisze linie kredytowe z grupą 10 banków na około 10,5 mld EUR.

  Jeśli chodzi o poszczególne akcje, Juventus wzrósł o 0,3 procent po potwierdzeniu umowy z klubem Genoa Cricket and Football Club Spa w sprawie tymczasowego transferu piłkarza Koniego De Wintera. Anima Holding straciła 0,3 procent po zakupie własnych akcji.

  W segmencie Small-Cap Autostrade Meridionali wzrosło o 3,0 procent, podczas gdy Servizi Italia wzrosło o 5,2 procent po zgłoszeniu zwiększonych przychodów i zysków w pierwszej połowie roku.

  Całkowicie europejskie giełdy notują mieszane wyniki, z akcjami naftowymi pod presją na skutek niedźwiedziego toru Brentu. Mimo to banki i niektóre poszczególne akcje radzą sobie dobrze.