• niedz.. paź 1st, 2023

  ENOC Group rozszerza działalność na rynek chiński

  ENOC Group rozszerza działalność na rynek chiński

  Grupa ENOC, międzynarodowa grupa energetyczna z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosiła ekspansję swojego oddziału paliw lotniczych na rynek chiński. Firma będzie teraz działać na 14 lotniskach w strategicznych miastach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Kantonie, Shenzhen i Chengdu.

  ENOC Aviation, specjalizujący się w paliwach lotniczych oddział grupy, został założony międzynarodowo w 2002 roku i obecnie ma silną obecność na całym świecie, obsługując ponad 300 lotnisk w 25 krajach na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Europie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich dostarcza ponad 40% zapotrzebowania na paliwo lotnicze na lotnisku Dubai International za pośrednictwem swoich rurociągów.

  To rozszerzenie działalności na Chiny jest istotnym krokiem dla ENOC, ponieważ pozwala im ono oferować swoje światowej klasy, zrównoważone i zintegrowane rozwiązania energetyczne na niektórych z najbardziej ruchliwych lotnisk w Chinach. Firma ma na celu dalsze dostarczanie wysokiej jakości usług i przyczynianie się do rozwoju branży lotniczej w Chinach.

  Warto zauważyć, że w zeszłym roku grupa ENOC ukończyła budowę 16,2-kilometrowego rurociągu do paliw lotniczych, łączącego swoje składowisko Horizon Emirates Jebel Ali w Jebel Ali z lotniskiem Al Maktoum International. Ten rurociąg będzie zaspokajał zapotrzebowanie na paliwo lotnicze na lotniskach w Dubaju do roku 2050.

  Podsumowując, ekspansja grupy ENOC na rynek chiński świadczy o ich zaangażowaniu w poszerzanie globalnego zasięgu i dostarczanie swojej wiedzy z zakresu paliw lotniczych, aby sprostać rosnącym potrzebom lotnisk w strategicznych lokalizacjach na całym świecie.