• pt.. wrz 22nd, 2023

  Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych w okolicy Meadville

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych w okolicy Meadville

  Oficjele stanowi i federalnych niedawno ogłosili uruchomienie stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w okolicy Meadville w sklepie Giant Eagle. Chociaż może to być pierwsza tego rodzaju stacja w tej konkretnej okolicy, to w hrabstwie Crawford już istnieje kilka innych stacji ładowania EV w różnych lokalizacjach.

  Jedna z takich stacji znajduje się na parkingu Jamestown Marina w Parku Stanowym Pymatuning i działa od prawie dwóch lat. Finansowanie dla tej stacji, jak również dla innych znajdujących się w parkach stanowych, takich jak Presque Isle w hrabstwie Erie i Oil Creek w hrabstwie Venango, zostało zapewnione ze środków pochodzących z udziału Pensylwanii w 118,5 milionowym funduszu rekompensat od Volkswagena za nielegalne emisje pojazdów.

  Park Avenue Plaza w Vernon Township również jest wyposażone w stację ładowania jako część sieci Shell Recharge. Działa od stycznia 2022 roku i jest widoczna z tras 6, 19 i 322. Allegheny College w Meadville ma zainstalowane dwie oddzielne stacje ładowania EV, jedna w pobliżu historycznego budynku administracyjnego Bentley Hall, a druga w pobliżu Centrum Komunikacji Artystycznej Vukovich.

  Meadville Medical Center posiada stację ładowania EV na swoim kompleksie przy ulicy Liberty, głównie dla pracowników i lekarzy. Northwestern Rural Electric Cooperative Association ma stację ładowania na swoim parkingu, tuż na południe od Cambridge Springs, która jest częścią sieci ChargePoint. Dodatkowo, dwie salonu samochodowe: Titusville Ford i Palmiero Toyota, posiadają publiczne stacje ładowania EV.

  Pomimo obecności tych stacji ładowania, przyjęcie pojazdów całkowicie elektrycznych odbywa się dość wolno. Obawy dotyczące czasu ładowania, dostępności i kosztów, często określane jako „lęk przed zasięgiem”, przyczyniają się do tej niechęci. Niektórzy również wyrażają obawy dotyczące dostępności rzadkich metali ziem rzadkich używanych w bateriach EV, które są głównie pozyskiwane z innych krajów.

  Jednak istnieje optymizm, że liczba stacji ładowania EV będzie nadal wzrastać, co doprowadzi do większej liczby konwersji na pojazdy całkowicie elektryczne w przyszłości.