• niedz.. paź 1st, 2023

  Indonezja dąży do rozwoju przemysłu baterii do pojazdów elektrycznych

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Indonezja dąży do rozwoju przemysłu baterii do pojazdów elektrycznych

  Szef Sztabu Prezydenckiego (KSP), Moeldoko, wezwał producentów baterii do pojazdów elektrycznych (EV) do dalszych innowacji, mających na celu rozwiązanie różnych problemów i wyzwań związanych z ekologicznymi bateriami do pojazdów. Moeldoko podkreślił, że obecne baterie EV mają ograniczenia, takie jak krótki zasięg, długi czas ładowania, ryzyko pożaru i wysokie koszty. Konieczne jest skuteczne rozwiązanie tych problemów.

  Rozwój ekosystemu dla pojazdów opartych na bateriach w Indonezji stwarza możliwości dla krajowego przemysłu bateriowego. Wielu utalentowanych specjalistów w Indonezji pracuje nad produkcją własnych baterii do pojazdów elektrycznych, mając na celu ustanowienie kraju jako czołowego gracza na rynku krajowym.

  Oprócz spełnienia przepisów dotyczących poziomu krajowych komponentów (TKDN), Moeldoko podkreślił potrzebę większego wysiłku ze strony producentów baterii EV w zakresie innowacji. Podkreślił także ważność przeprowadzenia solidnych badań przed przystąpieniem do fazy produkcji.

  Moeldoko miał okazję przejechać się na motocyklu elektrycznym zasilanym krajową baterią podczas wizyty. Wyraził podziw dla baterii, która została w całości wyprodukowana z krajowych komponentów. Bateria, która nie zawiera żadnej cieczy, jest bezpieczna w przypadku zagrożenia pożarem i może pokonać odległość ponad 100 kilometrów.

  Działania mające na celu poprawę przemysłu baterii do pojazdów elektrycznych w Indonezji są kluczowe dla rozwoju sektora pojazdów elektrycznych. Poprzez rozwiązanie ograniczeń obecnych baterii EV i promowanie innowacji, Indonezja może stać się znaczącym graczem na rynku globalnym.