• sob.. wrz 30th, 2023

  Shimla wykorzysta drony do poprawy systemu odwadniania miasta

  Shimla wykorzysta drony do poprawy systemu odwadniania miasta

  Shimla Municipal Corporation (SMC) ogłosiła plany wykorzystania dronów do przeprowadzenia badania celem zidentyfikowania luk w systemie odwadniania miasta i podjęcia działań mających na celu jego poprawę. Kwestia zatkanych i przelewających się odpływów podczas silnych deszczy została podniesiona podczas niedawnego spotkania MC. Wiele odpływów w Shimla zostało zatkanych z powodu debrisów spadających i powalonych drzew w różnych częściach miasta. Spowodowało to przepełnienie odpływów, powodując znaczne uszkodzenia stoków górskich. Burmistrz Surender Chauhan uznał, że problemy z odwadnianiem podczas opadów deszczu są poważnym zmartwieniem praktycznie w każdej części miasta i podejmowane będą konkretne kroki mające na celu ułatwienie systemu.
  Bhuwan Sharma, Wspólny Komisarz Shimla MC, wyjaśnił, że zostanie przeprowadzone badanie za pomocą dronów w celu zlokalizowania luk i usprawnienia systemu. Projekt jest jeszcze we wczesnej fazie i zajmie trochę czasu, zanim rozpocznie się faktyczna praca. W ramach projektu zostanie przeprowadzona analiza topograficzna, kanały będą badane pod kątem ich pojemności, a przyczyny zatkanych i przelewających się odpływów będą badane.
  Wykorzystanie dronów w tej analizie zapewni widok z perspektywy ptaka na cały system odwadniania w Shimla i pomoże zidentyfikować obszary, które wymagają pilnej uwagi. Poprzez rozwiązanie tych problemów Shimla Municipal Corporation ma na celu wzmocnienie systemu odwadniania i zapobieżenie przyszłym problemom spowodowanym intensywnymi opadami deszczu.
  Ta inicjatywa ukazuje zastosowanie nowoczesnej technologii w rozwiązywaniu wyzwań związanych z infrastrukturą miejską, podkreślając aktywne podejście Shimla Municipal Corporation do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla dobra miasta.