• niedz.. paź 1st, 2023

  Ewolucja dronów: firma Drone Evolution wprowadza na rynek nowy model – Sentinel UAV

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Ewolucja dronów: firma Drone Evolution wprowadza na rynek nowy model – Sentinel UAV

  Firma Drone Evolution, mająca doświadczenie w dziedzinie dronów bezprzewodowych (UAV), odnotowuje znaczące postępy w swoim najnowszym projekcie – dronie Sentinel UAV. Testy trwają już od sześciu miesięcy, a prezentacje odbyły się przed przedstawicielami brytyjskiego Ministerstwa Obrony oraz Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Podczas testów quadcopter Sentinel UAV osiągnął pułap 100 metrów, choć nadal konieczne jest dalsze sprawdzenie jego niezawodności. Aktualnie dron wykorzystuje GPS do lokalizacji, lecz istnieje plan eliminacji tej zależności lub znalezienia alternatywnych systemów.

  Jedną z istotnych zalet dronów przewodowych nad konwencjonalnym systemem masztowym jest możliwość osiągania większych wysokości, przy jednoczesnym zachowaniu mniejszej wagi oraz kompaktowej konstrukcji. Ta cecha pozwala również na skrócenie czasu montażu i demontażu oraz redukcję liczby osób zaangażowanych w te czynności. Dodatkowo, dron Sentinel UAV został wyposażony w silniki odporne na silny wiatr, co pozwala mu radzić sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Sentinel UAV został oceniony w trudnych warunkach meteorologicznych i udowodnił swoją wysoką odporność na wiatr.

  Oprócz swojego potencjału jako węzła komunikacyjnego, dron Sentinel UAV może być również wykorzystywany do zabezpieczenia baz. Na przykład, założeniem działania jest wdrożenie wielu systemów, które zapewniają nadzór i komunikację w różnych rejonach miejsca. Ponadto, podczas oceny dron Sentinel UAV udowodnił swoją zdolność do wypełniania czarnych punktów komunikacyjnych, będąc przekaźnikiem w środowisku miejskim.

  Jednym z najważniejszych punktów drona Sentinel UAV jest system zasilania, który może bezpośrednio pobierać energię z źródeł o napięciu 12v, 24v lub 48v dostarczane przez standardowe pojazdy cywilne lub wojskowe. Ten system eliminuje konieczność stosowania inwerterów lub generatorów oraz pozwala na różnorodne możliwości zasilania, w tym zastosowanie baterii samochodowych. Komunikację drona ze stacją naziemną oraz działanie ładunku można osiągnąć za pomocą transmisji danych RF, przesyłu danych przez zasilanie lub kontrolować poprzez kabel światłowodowy.

  Firma Drone Evolution planuje dalszy rozwój, w tym integrację z pojazdami z wykorzystaniem standardu Generic Vehicle Architecture. Dzięki temu możliwe będzie łatwe uruchomienie drona z czołgów lub innych pojazdów za pomocą jednego przycisku. Demonstracja tej integracji zaplanowana jest na październik we współpracy z partnerem firmy.