• niedz.. paź 1st, 2023

  Zdumiewające ujęcie dronem: malarze pracujący na wieży Spinnaker

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Zdumiewające ujęcie dronem: malarze pracujący na wieży Spinnaker

  Niedawno ujęcia z drona uwieczniły niesamowity moment na wieży Spinnaker, gdzie dwóch malarzy znajdowało się w powietrzu, odświeżając ikoniczny zabytek. Fotograf dronów, Brian Bracher z Compass Photography Services, wyraził chęć uwiecznienia ujęć z unikalnej perspektywy. Po odkryciu materiału filmowego od fotografa Hugona Healy’ego, specjalizującego się w filmowaniu podwodnym, dwaj fotografowie połączyli siły, aby stworzyć tę zapierającą dech w piersiach prezentację z powietrza.

  Nagranie zostało wykonane wcześnie rano, aby uchwycić piękny wschód słońca, a warunki oświetleniowe były idealne. Hugo Healy zręcznie manewrował swoim dronem przez wieżę, co zaowocowało zapierającymi dech w piersiach ujęciami. Nagranie dronem uwydatnia niezwykłą wysokość, na jakiej pracują malarze i prezentuje doskonałą jakość ich pracy.

  Spinnaker Tower, należąca do Portsmouth City Council i zarządzana przez Continuum Attractions, to znany zabytek na nabrzeżnym horyzoncie Portsmouth. Odwiedzający mogą cieszyć się panoramicznymi widokami z trzech tarasów widokowych wieży i poczuć dreszczyk emocji przechodząc po szklanej podłodze zawieszonej 100 metrów nad portem.

  Tony Sammut, dyrektor generalny Spinnaker Tower, wyraził swoje podziw dla niepowtarzalnych okoliczności uwiecznienia tych ujęć i podkreślił, że nie da się ich powtórzyć. Te zapierające dech w piersiach ujęcia dostarczają świeżego spojrzenia na wieżę i ukazują imponujące widoki, które tysiące odwiedzających podziwiają każdego roku.