• niedz.. paź 1st, 2023

  Zatrzymano podejrzanego uciekającego z miejsca zbrodni w hrabstwie Shawnee w Kansas

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Zatrzymano podejrzanego uciekającego z miejsca zbrodni w hrabstwie Shawnee w Kansas

  Obecnie organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie napadu z bronią w hrabstwie Shawnee w Kansas, gdzie podejrzany został skutecznie zatrzymany. 24 sierpnia około godziny 22:00 policjanci przebywali w pobliżu stacji benzynowej Oakmart Convenience Store na NE Seward Avenue w Topece, gdy zobaczyli osobę uciekającą z placówki.

  Według podoficera Edwarda Stanleya, pracownik sklepu powiadomił policję, że osoba ta dopiero co dokonała napadu i podał im opis podejrzanego. W celu pomocy w poszukiwaniach, wezwano jednostkę K9 i operatorów dronów ze Szeryfa Hrabstwa Shawnee.

  Dzięki pomocy jednostki K9 i operatorów dronów podejrzany został zlokalizowany w okolicy i następnie zatrzymany. Podejrzanym okazał się 27-letni Rontarus Washington Jr. z Topeki.

  Śledztwo wykazało, że Washington Jr. stawiany jest zarzuty, w tym zbrodni z użyciem broni, groźby użycia broni, uszkodzenia ciała, usiłowania zaatakowania funkcjonariusza ścigania, kradzieży i przeszkadzania w działaniu funkcjonariusza ścigania.

  Organy ścigania kontynuują swoje dochodzenie w tej sprawie, aby zgromadzić dodatkowe informacje i dowody. Ta udana współpraca między funkcjonariuszami ścigania, jednostkami K9 a technologią dronów podkreśla skuteczność wykorzystywania tych zasobów do ścigania i zatrzymywania podejrzanych zaangażowanych w działalność przestępczą.