• pt.. wrz 22nd, 2023

  Tajemnicze wycieki obrazków sugerują nowego drona od DJI

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Tajemnicze wycieki obrazków sugerują nowego drona od DJI

  Wiele plotek krąży wokół nadchodzącego wydarzenia „Mini to the Max” od DJI, które odbędzie się 25 października. Spekuluje się głównie na temat możliwego nowego kompaktowego drona. Jednak fani profesjonalnych rozwiązań mogą być bardziej zainteresowani modelem M3D, znanym również jako Matrice 3D, który wydaje się być wariantem popularnego modelu Mavic 3 z nieruchomymi ramionami.

  Nieruchome ramiona mogą oferować kilka zalet dla dronów czterowirnikowych. Po pierwsze, mogą być zwężane bez potrzeby zawiasów, poprawiając aerodynamikę i sugerując, że prędkość jest priorytetem w projekcie. Ponadto, brak zawiasów może zminimalizować elastyczność konstrukcji, co może poprawić technologie pozycjonowania, takie jak RTK (Real-Time Kinematic), co można zauważyć po obecności kopułokształtnej struktury.

  Sztywna konstrukcja jest również ważna dla niezawodności kamery, zwłaszcza w przypadku dronów z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI). Jednak wyciekłe obrazki pokazują, że kamery są umieszczone na kadłubie, podobnie jak w poprzednich modelach DJI, takich jak Mavic 3 i Air 3.

  Należy zwrócić uwagę, że wyciekłe obrazki przedstawiają dron w automatycznej stacji dokującej lub hangarze, co sugeruje, że projekt jest inny niż w przypadku Matrice 30. Jest to obszar rosnącego zainteresowania, a nadchodzące wydarzenie Skydio Ascend prawdopodobnie będzie prezentować istotne ogłoszenie dotyczące automatycznych systemów dokowania dla ich dronów komercyjnych.

  Wiarygodność tych wycieków obrazków jest wzmacniana przez renomę źródła plotek, jakim jest NGDrones, a także przekonujące opakowanie. Jasne jest, że jest to lukratywny segment rynku, który DJI chciałby opanować.

  Jeśli rozważasz zakup drona do celów profesjonalnych, koniecznie sprawdź nasz przewodnik po najlepszych dronach termalnych. Dla miłośników fotografii, wart jest również zapoznania się z naszym przewodnikiem po najlepszych dronach z kamerą.

  Źródło: NGDrones