• czw.. wrz 28th, 2023

  Anduril Industries Inc. inwestuje w Blue Force Technologies

  Anduril Industries Inc. inwestuje w Blue Force Technologies

  Firma obronna Anduril Industries Inc. przeszła istotny krok w kierunku rozbudowy swojej oferty sprzętu wojskowego, nabywając Blue Force Technologies, firmę specjalizującą się w rozwoju bezzałogowych pojazdów powietrznych do walki. Zakup Blue Force Technologies umożliwia Andurilowi dalsze penetrowanie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i skorzystanie z potencjalnego rynku zaawansowanych dronów. Anduril mocno zainwestował w rozwój odrzutowego drona Fury, a przejęcie Blue Force Technologies pozwoli firmie na kontynuację rozbudowy operacji produkcyjnych, przyspieszenie rozwoju kluczowych technologii i zaspokojenie potrzeb klientów wojskowych i komercyjnych. Nie ujawniono szczegółów dotyczących warunków zakupu.
  Założona przez Palmera Luckeya firma Anduril od sześciu lat aktywnie buduje i nabywa drony wojskowe oraz produkty do przeciwdziałania dronom. W 2022 roku firma otrzymała znaczące inwestycje o wartości niemal 1,5 miliarda dolarów, co podniosło jej wycenę do 8,5 miliarda dolarów. Anduril odniosła również znaczące sukcesy biznesowe, w tym zakup firmy produkującej silniki rakietowe oraz zaangażowanie w rozwój nowego czołgu dla Armii Stanów Zjednoczonych.
  W oddzielnym newsie, planowane przejęcie przez firmę Broadcom, producenta półprzewodników, firmy zajmującej się chmurą obliczeniową VMware o wartości 69 miliardów dolarów, stoi przed potencjalną przeszkodą w Chinach. Podczas gdy umowa otrzymała warunkową zgodę od Unii Europejskiej i wstępne zatwierdzenie w Wielkiej Brytanii, brak informacji z Chin budzi obawy, że mogą sprzeciwić się temu przejęciu. Broadcom, który prowadzi znaczne operacje w hrabstwie Orange, wystąpił o przegląd antymonopolowy w chińskim Departamencie Administracji Rynku, aby postępować z umową.
  Niepewność dotycząca przejęcia VMware przypomina o blokadzie ze strony Pekinu przejęcia izraelskiej firmy Tower Semiconductor przez Intela, potencjalnie w odwet za działania prowadzone przez USA przeciwko chińskim firmom technologicznym. Pomimo tych wyzwań, akcje Broadcomu odnotowały znaczący wzrost w tym roku – do 8 września 2022 roku zyskały ponad 50% wartości.
  Definicje:
  1. Bezzałogowy pojazd powietrzny do walki: Dron, który przypomina i działa jak samolot myśliwski, przeznaczony do misji wojskowych.
  2. Wycena: Szacowana wartość lub wartość rynkowa przedsiębiorstwa.