• wt.. gru 5th, 2023

  Kopalnia węgla Coal India przeprowadziła udane testy platformy e-aukcji wewnętrznej

  Kopalnia węgla Coal India przeprowadziła udane testy platformy e-aukcji wewnętrznej

  Kopalnia węgla Coal India, jeden z liderów branży górniczej, zakończyła udane testy swojej wewnętrznej platformy e-aukcji do sprzedaży węgla. Testy obejmowały niemal 18 milionów ton węgla i przebiegły bez żadnej ręcznej ingerencji. Dzięki nim rozwiązano początkowe problemy i udowodniono wydajność zautomatyzowanego systemu. Platformę wprowadził do użytku CMPDI, w pełni należący do Coal India Instytut Centralnego Planowania i Projektowania Górnictwa, we współpracy z Narodowym Centrum Informatyki.

  Wewnętrzna platforma e-aukcji jest gotowa do pełnowartościowego wdrożenia we wszystkich spółkach córkach Coal India zajmujących się wydobyciem węgla. Obecnie zewnętrzne agencje, takie jak MSTC i mjunction, obsługują aukcje węgla w imieniu Coal India. Udane testy wewnętrznej platformy stanowią ważny krok dla firmy w kwestii poprawy wydajności, transparentności i redukcji kosztów.

  Na platformę zarejestrowało się już około 1500 oferentów, co wskazuje na dobrą reakcję rynku. Platforma e-aukcji jest szczególnie istotna dla Coal India, ponieważ uzyskuje wyższą cenę w porównaniu do sprzedaży na podstawie umów dostaw paliwa (FSA), które są silnie przecenione w celu utrzymania niskich cen energii elektrycznej. Dzięki własnej platformie firma będzie miała większą kontrolę nad procesem aukcyjnym, co umożliwi optymalizację generacji przychodów i poprawę ogólnych operacji.

  Wprowadzenie wewnętrznej platformy e-aukcji przez Coal India to pozytywny krok zarówno dla firmy, jak i dla całej branży węglowej. Utworzy on bardziej uporządkowany i transparentny proces sprzedaży węgla, co będzie korzystne zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców. Po udanych testach Coal India może teraz przejść do pełnej implementacji platformy, co jeszcze bardziej umocni jej pozycję na rynku.