• pt.. wrz 22nd, 2023

  Projekt Apex Solar w Montanie oficjalnie rozpoczął działalność komercyjną

  Projekt Apex Solar w Montanie oficjalnie rozpoczął działalność komercyjną

  Clēnera, firma-córka Enlight, ogłosiła, że projekt Apex Solar w hrabstwie Beaverhead w stanie Montana oficjalnie rozpoczął działalność komercyjną 4 sierpnia 2023 roku. Jest to ważny kamień milowy dla Clēnera, ponieważ jest to ich pierwszy wspólny projekt od czasu przejęcia przez Enlight firmy w 2021 roku. Projekt został zrealizowany zgodnie z harmonogramem, co świadczy o zaangażowaniu grupy w realizację celów.

  Apex Solar, który jest porównywalny pod względem wielkości do największego projektu solarnego w Montanie, ma zapewnić znaczący udział w odnawialnym miksie energetycznym tego stanu. Posiada umowę na zakup energii elektrycznej na okres 20 lat z NorthWestern Energy i przewiduje generację bezemisyjnej energii elektrycznej równoważnej z rocznym zużyciem 13 500 gospodarstw domowych.

  John Hines, wiceprezes ds. dostaw i rządowych spraw Montany w NorthWestern Energy, podkreślił znaczenie Apex Solar w zróżnicowaniu zasobów wytwarzania energii oraz dostarczaniu niezawodnej i zrównoważonej usługi energetycznej klientom w Montanie w trakcie przejścia do czystszej przyszłości energetycznej.

  Clēnera prowadzi także inne projekty w Montanie, w tym projekt zaawansowanego rozwoju w sąsiedztwie Apex, w ramach swojej strategii „land and expand” (budować i poszerzać na bazie interkonekcji).

  Jason Ellsworth, dyrektor generalny Clēnera, wyraził swoje zadowolenie z osiągnięcia tego kamienia milowego oraz z ich zobowiązania do dostarczania dostępnej i czystej energii odnawialnej w Montanie. Oczekuje długotrwałej współpracy ze stronami zainteresowanymi i kontynuowania prac nad kolejnymi projektami w tym stanie.

  Projekt Apex Solar przyczyni się szacunkowo do wpływu podatkowego w wysokości 25 milionów dolarów dla hrabstwa Beaverhead i ponad 5 milionów dolarów dla stanu Montana. Finansowanie budowy zapewniły Bank of America i NORD/LB, natomiast długoterminowe finansowanie oferuje Huntington National Bank.

  Enlight Renewable Energy, firma-matka Clēnera, wyraziła swoją radość z bezproblemowej integracji i współpracy między obiema firmami. Uważają, że Apex Solar jest dowodem na sukces ich strategicznego partnerstwa.

  Należy pamiętać, że informacje podane w niniejszym komunikacie prasowym dotyczą przyszłych wydarzeń i są podlegające różnym czynnikom, które mogą wpływać na realizację projektów w trakcie trwania ich opracowywania.