• wt.. gru 5th, 2023

  Chińska marka samochodów elektrycznych Zeekr wkracza na rynek luksusowych samochodów sportowych

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 22, 2023
  Chińska marka samochodów elektrycznych Zeekr wkracza na rynek luksusowych samochodów sportowych

  Chińska marka samochodów elektrycznych Zeekr, należąca do grupy Geely Automobile, planuje zadebiutować na rynku luksusowych samochodów sportowych. Firma planuje wprowadzić na rynek w najbliższych tygodniach model Zeekr 001 FR, kierując go do wybranych rynków. Modelem Zeekr 001 FR, wycenianym na ponad 1 milion juanów (138 000 dolarów), Zeekr chce zdywersyfikować swoją ofertę i konkurować z tendencją do efektywności kosztowej.

  Chociaż Zeekr wcześniej ogłosił edycję limitowaną 2023 modelu sedana/hatchbacka 001, zdolnego do pokonania nawet 641 mil na jednym ładowaniu, szczegóły dotyczące modelu Zeekr 001 FR jeszcze nie zostały ujawnione. Model 2023 Zeekr 001 został uznany za najdłuższy zasięg wśród pojazdów produkcyjnych do tej pory, przewyższając popularne modele takie jak Tesla Model S, Lucid Air i Mercedes EQS jeśli chodzi o zasięg.

  Zeekr, założony w 2021 roku jako marka premium dla samochodów elektrycznych, już oferuje trzy modele w cenie od 189 800 juanów (26 000 dolarów) do 499 000 juanów (69 000 dolarów). Wkraczając na rynek luksusowych samochodów sportowych, Zeekr ma na celu poszerzenie swojej grupy odbiorców i skorzystanie z rosnącego popytu na ekskluzywne samochody elektryczne, podążając śladami innych chińskich producentów samochodów, takich jak BYD.

  Zeekr przypisuje swoje sukcesy innowacyjnemu modelowi biznesowemu sprzedaży bezpośredniej. Firma planuje rozszerzyć tę strategię na wszystkie nowe rynki, na które wkracza. Kolejnym celem Zeekr jest Europa, gdzie zapowiada się debiut premium samochodu elektrycznego Zeekr X, a istnieją również sygnały dotyczące zamiaru marki dotarcia na rynek amerykański w niedalekiej przyszłości.