• pt.. wrz 22nd, 2023

  Tiangong: Chiny publikują fascynujące wideo konstrukcji stacji kosmicznej

  Tiangong: Chiny publikują fascynujące wideo konstrukcji stacji kosmicznej

  Australiańska firma HEO Robotics opublikowała fascynujące wideo satelitarne przedstawiające konstrukcję chińskiej stacji kosmicznej Tiangong. Firma specjalizuje się w obrazowaniu przestrzeni pozaziemskiej, wykorzystując czujniki satelitarne do rejestrowania obrazów obiektów na orbicie, w tym satelitów.

  Wideo ukazuje krok po kroku, jak Chiny przez 18 miesięcy budowały trzymodułową stację kosmiczną Tiangong. Każdy etap budowy został potwierdzony przez fotografie wykonane przez inne satelity znajdujące się w przestrzeni kosmicznej.

  Wideo rozpoczyna się od modułu centralnego Tianhe, który jest odwiedzany przez statki zaopatrzeniowe Tianzhou i załogowy statek kosmiczny Shenzhou. Następnie pokazane jest dołączenie modułów badawczych Wentian i Mengtian, które są dostosowane w celu utworzenia struktury w kształcie litery „T”. Stacja kosmiczna otrzymuje nowych gości, co pokazuje ciągłe rozszerzanie i rozwijanie stacji.

  HEO Robotics świadczy usługi monitorowania obiektów kosmicznych wizualnie dla obrony, rządów i operatorów komercyjnych. Ich technologia inspekcji w locie w przestrzeni kosmicznej pozwala na wizualne monitorowanie obiektów kosmicznych. Firma niedawno wprowadziła kamerę Holmes Imager na pokładzie Turiona Droid-1 i pozyskała 12 milionów AUD na rozwinięcie swojej platformy oprogramowania.

  Obecnie stację kosmiczną Tiangong zamieszkują trzyosobowa załoga misji Shenzhou 17. Chiny planują utrzymać stację zajętą przez co najmniej dekadę i potencjalnie wykorzystać ją w przyszłości do celów komercyjnych.